Komitet Strajkowy podjął decyzję, żeby wzmocnić referendum strajkowe poprzez organizację „Czarnego Tygodnia”.
– Zachęcam wszystkich pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którzy chcą poprawić swoje warunki pracy do ubierania się przez 6 dni roboczych od 4 do 11 sierpnia, czyli w czasie trwania referendum na czarno – poinformował za pomocą mediów społecznościowych Robert Gibała przewodniczący „Solidarności” w ARiMR.
Związki zawodowe poinformowały, że w akcji „Czarny Tydzień” mogą wziąć udział wszyscy pracownicy także, ci, którzy nie złożyli deklaracji chęci wzięcia udziału w referendum strajkowym.
– W ten sposób zamanifestujemy nasze niezadowolenie z tego, jak nisko wyceniana jest nasza praca – tłumaczył R. Gibała z NSZZ „Solidarność”.
Odrzucenie propozycji podwyżek zaoferowanych przez rząd
Związki zawodowe twardo odrzucają propozycje podwyżek zaoferowaną przez stronę rządową. Chodzi o przeznaczenie dla ARiMR dodatkowych 100 mln, w tym:
- 60 mln (łącznie z kosztami pracodawcy) na podwyższenie wynagrodzenia zasadniczego;
- 40 mln (łącznie z kosztami pracodawcy) na wypłatę dodatku specjalnego w roku 2023 (oprócz nagród kwartalnych).
Czarny tydzień w ARiMRhttps://t.co/qy9ZMuOaV5@ARiMR_GOV_PL @MRiRW_GOV_PL
— Solidarność ARiMR (@SolidarnoscARMA) August 1, 2023
- Dla wszystkich, którzy pytają o podział środków na podwyżki. Jakich środków? Czy pracownicy Agencji naprawdę uważają, że 290 brutto podwyżki to jest właściwa wycena ich pracy? Przedstawimy propozycję wtedy, jak będzie co dzielić. My w przeciwieństwie do decydentów cenimy pracę pracowników Agencji. Uważamy, że 800 złotych to jest minimum, którego nie możemy odpuścić. Jeżeli uważacie, że 290 złotych brutto podwyżki to jest wszystko, na co was stać, to nie bieżcie udziału w akcji „Czarny Tydzień” ani w referendum. Jeżeli jednak swoją pracę wyceniacie na więcej, to przyłączcie się solidarnie do „Czarnego Tygodnia” oraz zagłosujcie w referendum – podsumował Robert Gibała.
wk
Fot: canva
wk
Fot: canva