Kolejne miliardy z KPO muszą budzić emocje i nadzieje. Zwłaszcza w kontekście programów związanych z szeroko pojętym Zielonym Ładem, w tym transformacji energetycznej. A po chłopsku – z ograniczeniem kopcenia, lepszą izolacyjnością budynków i zmniejszeniem zużycia energii w ogóle. Program „Czyste powietrze” w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Także na wsi. Jego konstrukcja sprawia, że bez pomocy specjalisty trudno go zrozumieć – od aspektów technicznych przez finansowe do kwestii prawnych.
Zobacz także: Czyste Powietrze 2024: jakie dofinansowanie można dostać?
Skupimy się głównie na kwestii dochodu przypadającego na gospodarstwo domowe, jak jest rozumiany, co ewentualnie można zrobić, aby dochód wyliczony na rzecz programu był mniejszy, co mogłoby sprawić, że dofinansowanie inwestycji będzie wyższe.
Warianty programu "Czyste powietrze"
Dofinansowanie w ramach „Czyste powietrze” może uzyskać właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego jednorodzinnego, lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. Program ma 3 części.