StoryEditor

Program "Czyste powietrze" nie dla rolników? Kto dostanie dofinansowanie?

Program „Czyste powietrze” powinien zmieniać na lepsze jakość powietrza przez termomodernizację budynków i zmianę systemów grzewczych. I choć na terenach wiejskich kopciuchów wciąż sporo, to jednak rolnicy na dofinansowanie mogą się nie załapać.
Dominik Kiszka
04.05.2024., 08:00h

Kolejne miliardy z KPO muszą budzić emocje i nadzieje. Zwłaszcza w kontekście programów związanych z szeroko pojętym Zielonym Ładem, w tym transformacji energetycznej. A po chłopsku – z ograniczeniem kopcenia, lepszą izolacyjnością budynków i zmniejszeniem zużycia energii w ogóle. Program „Czyste powietrze” w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Także na wsi. Jego konstrukcja sprawia, że bez pomocy specjalisty trudno go zrozumieć – od aspektów technicznych przez finansowe do kwestii prawnych.

Zobacz także: Czyste Powietrze 2024: jakie dofinansowanie można dostać?

Skupimy się głównie na kwestii dochodu przypadającego na gospodarstwo domowe, jak jest rozumiany, co ewentualnie można zrobić, aby dochód wyliczony na rzecz programu był mniejszy, co mogłoby sprawić, że dofinansowanie inwestycji będzie wyższe.

Warianty programu "Czyste powietrze"

Dofinansowanie w ramach „Czyste powietrze” może uzyskać właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego jednorodzinnego, lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. Program ma 3 części.

Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dominik KiszkaDominik Kiszka
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. październik 2024 13:53