Sobotę 24.09.2022r. rozpoczniemy od promocji najnowszej strony PWR - Halowieś! Musicie koniecznie ją poznać.
Angelika Drygas redaktor Halowies.pl
O godzinie 10:15 zapraszamy, aby poznać internetowy format Docieracze. Następnie na pokaz taneczny poznańskiej grupy „Fabulous”.
Fenomenalny zespół Docieraczy!
Rozmowa na temat testu bron mulczowych. Tutaj będzie można posłuchać specjalistów między innymi Janka Beby z redakcji Top Agrar oraz dr Artura Jakubka z Profi.
Do testy zostały zaproszone trzy firmy, a byli to:
- Krystian Nowak - Agro-Masz Agriculture Sp. z. o.
- Patryk Wawrzynek - Namysło;
- Krzysztof Smela - Smela- maszyny rolnicze.
Pokaz taneczny poznańskiej grupy „Fabulous”.
Czas na konkursy!
Kto w najkrótszym czasie zje aż sześć kanapek ze smalcem i ogórkiem kiszonym?
Jeden z najważniejszych punktów tego dnia, czyli wręczenie nagród w konkursie Rolnik Zawód Wielkiej Wagi.
Przypomnijmy, że Konkurs „Rolnik-zawód wielkiej wagi” organizowany był przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze, wydawcę m.in. magazynu top agrar Polska i trwał do 31 sierpnia br. Główną nagrodą w konkursie była ładowarka przegubowa Weidemann 1390.Po wręczeniu nagród czas na kolejne konkursy – sprawdź swój refleks, aby potem móc posłuchać Rolniczego Tematu, który poprowadzi redaktor naczelny portalu topagrar.pl Bartłomiej Czekała.
Czas na kolejny konkurs, nasz hit konkurs z wiadrami!
Po wielu dyskusjach i wizytach w gospodarstwach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu „Obora na medal”. Wszystkie nagrodzone obory były wyjątkowe na swój sposób i każda z nich wnosi coś nowego i autorskiego do dzisiejszych standardów budowy obór. Dziś wręczamy nagrody!
Śledźcie na bieżąco naszą relacje na żywo!
Przyznanie nagród Rolnik - zawód wielkiej wagi!
Niezmiernie miło nam ogłosić, że zwycięzcą konkursu i zdobywcą głównej nagrody - ładowarki przegubowej Weidemann 1390 - został Pan Rafał z miejscowości Ptaki. Pan Rafał bezbłędnie wytypował wagę ładowarki wraz z paletą gazet, która wyniosła 3199 kg.
W konkursie tym poszczególne redakcje przygotowały również nagrody od siebie i tak za drugie miejsce od top agrar Polska - Pan Mariusz z miejscowości Staroźreby, który oszacował wagę ładowarki z paletą gazet tylko o kilogram mniej zwycięzcy, tj. 3198 kg, otrzymał zbiornik na paliwo marki Kingspan.
Drugie miejsce od Elita-magazyn, zajął Patryk z miejscowości Szczutowo, za hasło promujące nasz magazyn o następującej treści: „O hodowli nie powie tyle nawet wróżbita, co dwumiesięcznik Elita". Gratulujemy zarówno kreatywności, jak i samej nagrody, jaką był zestawu poideł marki LA BUVVETTE.
Tygodnik Poradnik Rolniczy za hasło „Tygodnik Poradnik Rolniczy prenumerujesz, cotygodniowy dostęp do wiedzy rolniczej zyskujesz” i oszacowanie wagi ładowarki – 3198 kg, obdarował nagrodą Pana Mariana z miejscowości Zbąszyń. W nagrodę otrzymał zbiornik do nawozów płynnych Swimmer o pojemności 22 tys. litrów.
Profitechnika również ma swoje laureata, jest nim Pan Michał z miejscowości Serniki, który ocenił wagę ładowarki z paletami na 3200 kg, tym samym wygrywając chwytak do bel marki Tanco.
Dla Pana Piotra z Dzierzkowic od Warzywa i Owoce miękkie w nagrodę za zajęcie drugiego miejsca zostało przeznaczone, aż 640 litrów biostymulatorów Agro-Sorb. Ocenił on wagę ładowarki z paletami gazet na 3190 kilogramów.
Po wielu dyskusjach i wizytach w gospodarstwach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu „Obora na medal”. Wszystkie nagrodzone obory były wyjątkowe na swój sposób i każda z nich wnosi coś nowego i autorskiego do dzisiejszych standardów budowy obór. Poznajcie laureatów!
Nagroda: 15 tysięcy złotych. Komisja sędziowska doceniała autorskie podejście do samej konstrukcji obory w postaci hali namiotowej. Hodowcy wykazali się dużą determinacją, by relatywnie niskim kosztem (ok. 1,8 mln zł) wybudować funkcjonalny i naszpikowany technologią obiekt, który stawia na dobrostan krów.
Pan Maciej Gołębiewski z Głęboczka
Nagroda: czochradło dla krów. Komisja sędziowska zwróciła uwagę na ciekawe rozwiązania w zakresie ruchu kierowanego bydłem, w systemie najpierw dój, potem stół paszowy. Warte podkreślenia jest też kreatywne gospodarowanie zasobami obiektu, którego część stanowi zadaszenie dla maszyn. To wszystko przy przystępnych kosztach budowy (ok. 2,4 mln zł).
Państwo Agnieszka i Paweł Nowiccy z miejscowości Węgry.
Nagroda: budki dla cieląt. Komisja sędziowska doceniła oborę za rozwiązania prośrodowiskowe, w tym głównie pompę ciepła, która pobiera ciepło z gnojowicy poprzez węże w dnie zbiornika. Do tego dochodzi pełna automatyzacja i bardzo rozbudowana część socjalna przy relatywnie niskich kosztach całkowitych (ok. 3 mln zł).