Żona dla rolnika
Z reportażu SWR wynika, że młodzi rolnicy stawiali swoim kandydatkom wysokie wymagania. Główne przeszkody, przez które młode dziewczyny nie chciały żyć na wsi to przede wszystkim ciężka praca i brak możliwości wzięcia urlopu. Żony rolników mają wiele obowiązków – muszą zajmować się domem, prowadzić gospodarstwo, wychowywać dzieci i pomagać na polu podczas żniw.
W latach 60. XX wieku również rozwój rolnictwa nie był przychylny dla kobiet. Jak wyjaśnia ekspert telewizji SWR, mechanizacja rolnictwa ułatwiała prace, które przypisywane były zwykle mężczyznom. Kobiety nie miały tyle szczęścia.
Cechy, które powinna mieć żona rolnika
Pytani w reportażu rolnicy najczęściej zwracali uwagę na to, że idealna żona powinna być dobra. Dobroć wybranki życia wydawała się ważniejsza nawet od miłości w małżeństwie. Poza tym, powinna być miła i chętna do pracy. Najlepiej, żeby była gotowa zrobić wszystko, aby gospodarstwo dobrze prosperowało.
Mile widziana jest również towarzyskość kandydatki na żonę i jej chęć do pogłębiania więzi, nie tylko w rodzinie, ale również wśród sąsiadów.
Jeden z rolników, którzy wypowiadali się w reportażu, zwrócił uwagę również na relację żony z teściową. Podkreślił, że koniecznością jest, aby kandydatka na kobietę życia dogadywała się z jego mamą i szanowała ją. Dla kandydatek wypowiedź ta była dużym minusem, ponieważ obawiały się o brak wsparcia męża w przypadku konfliktu z potencjalnymi teściowymi.
Niestety, rzeczy wydające się młodym rolnikom atrakcyjnymi perspektywami, dla kandydatek były powodami rezygnacji z wyjścia za mąż i zamieszkania na wsi.
Sandra Matus
fot: envato.elements
Źródło: agrarheute
Sandra Matus
fot: envato.elements
Źródło: agrarheute