Ustawą o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 daje Radzie Ministrów możliwość wydania rozporządzenia w zakresie ograniczenia kosztów wynagrodzeń w wielu jednostkach nadzorowanych przez rząd oraz wojewodów, w tym w Inspekcji Weterynaryjnej. Samorząd lekarzy weterynarii obawia się, że w praktyce może to oznaczać cofnięcie wywalczonych z trudem w zeszłym roku podwyżek dla Inspekcji Weterynaryjnej.
- Rozporządzenie, o którym mowa powyżej, może nałożyć obowiązek zmniejszenia zatrudnienia lub wprowadzić mniej korzystne dla pracowników warunki zatrudnienia pogarszając i tak ciężką sytuację w nadzorze weterynaryjnym – czytamy w apelu do premiera Mateusza Morawieckiego.
Jego autorzy proszą szefa rządu, aby uznał Inspekcję Weterynaryjną za inspekcję o kluczowym znaczeniu dla Państwa, a tym samym o niestosowanie wobec niej rozwiązań przewidzianych w ustawach, których celem jest zwalczanie skutków epidemii koronawirusa.
Samorząd lekarzy weterynarii przypomina, że od wielu lat wskazywał na trudną sytuację finansowo-kadrową w Inspekcji Weterynaryjnej, która skutkowała zmniejszaniem z roku n...
Jesteś w strefie Premium
StoryEditor
Tarcza Antykryzysowa pozbawi weterynarzy podwyżek?
Lekarze weterynarii apelują do Premiera, aby nie zabierał Inspekcji Weterynaryjnej obiecanych w zeszłym roku podwyżek. Rząd uzyskał taką możliwość przy okazji uchwalenia tarczy antykryzysowej.