StoryEditor

Transport żywych zwierząt jest konieczny

Zdaniem europejskich hodowców utrzymanie transportu żywych zwierząt jest konieczne. Nie zmienia to faktu, że należy poprawiać ich dobrostan oraz skupić się na przestrzeganiu obowiązujących już przepisów. Rolnicy wypowiedzieli się także w sprawie inicjatywy „Koniec Epoki Klatkowej”. 
25.05.2021., 14:05h
20 maja 2021 r. odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej „Zdrowie i dobrostan zwierząt” Copa-Cogeca, w której Polskę reprezentował Adam Drosio ekspert Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Jak transportować żywe zwierzęta?

Jednym z głównych tematów spotkania było opracowanie stanowiska Copa Cogeca wobec propozycji Parlamentu Europejskiego dotyczącego zmian przepisów transportu żywych zwierząt. Dyskusja przedstawicieli organizacji rolniczych z całej Europy toczyła się wokół skutków ograniczenia transportu żywych zwierząt na rzecz transportu półtusz lub innych elementów poubojowych. 
– Stanowisko uczestników spotkania było jednoznaczne. Hodowcy potrzebują transportu żywych zwierząt zarówno na terenie UE jak i poza. Tym bardziej, że warunki dobrostanu zwierząt w transporcie w ostatnich latach znacząco się poprawiły, a potrzeba jedynie pełniejszego egzekwowania obowiązujących przepisów. Bez utrzymanie transportu żywych zwierząt grozi nam także istotna redukcja eksportu ważnego dla europejskich hodowców – powiedział po spotkaniu Adam Drosio. 

Nie zmienia to faktu, że europejscy hodowcy skupieni w Copa-Cogeca są o...
Pozostało 65% tekstu
Ten artykuł jest dostępny tylko dla Prenumeratorów
Zyskaj dostęp do wszystkich treści Premium i e-wydań z Prenumeratą Cyfrową lub Drukowaną. Wybierz pakiet dla siebie i korzystaj tak, jak lubisz.
Masz Prenumeratę top agrar Polska, ale nie wiesz, jak dodać numer klienta na portalu?Kliknij tu, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję rejestracji.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. styczeń 2025 09:13