Już w poniedziałek 29 stycznia, Porodzanov jako przewodniczący Europejskiej Rady Ministrów Rolnictwa, chce rozpocząć dyskusję nad dokumentem Komisji Europejskiej pt. "Żywność i rolnictwo przyszłości", a także na temat kontrowersyjnego zagadnienia subsydiarności. Jeszcze przed wyborami europejskimi w maju 2019 roku, Bułgaria oraz Austria chcą większość z tych pilnych zagadnień rozwiązać wspólnie z kolejną prezydencją austriacką do końca 2018 roku.
Ta lista zadań dla nowego kraju członkowskiego jakim jest Bułgaria, która po raz pierwszy ma okazję przewodniczyć w Komisji Europejskiej, jest dosyć długa. I nie tylko jest to problem Brexitu, ale także zadań unijnych związanych z migracją, bezpieczeństwem zewnętrznym oraz wewnętrznym. To właśnie one powodują duże ciśnienie na arytmetykę budżetu Unii Europejskiej w kolejnym okresie finansowania 2020-2028. Będzie to miało ogromny wpływ na wielkość budżetu rolniczego.
Nie można wykluczyć ograniczeń w budżecie rolnym w UE
Były wiceminister finansów i z wykształcenia ekonom rolnictwa Porodzanov nie wykluczył możliwości ograniczenia budżetu rolnego, ponieważ tylko zwiększ...