Dane te nie są ostateczne, ponieważ wnioski można było składać też za pośrednictwem poczty i część zainteresowanych skorzystała z takiej możliwości.
– O zwrot do 75 proc. kosztów poniesionych na inwestycje zabezpieczające gospodarstwo przed afrykańskim pomorem świń mogli ubiegać się rolnicy z całej Polski, a nie tylko z terenów dotkniętych ASF – informuje Tomasz Nowakowski, wiceprezes ARiMR. Wsparcie finansowe ma na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa na inne regiony kraju.
Rolnicy hodujący świnie w ramach pomocy otrzymają refundację wydatków poniesionych na zakup mat dezynfekcyjnych; sprzętu do wykonywania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych, deratyzacyjnych; produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych; odzieży ochronnej i obuwia ochronnego, a także na zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych.
oprac. mm, źródło: ARiMR
StoryEditor
Wsparcie dla rolników na walkę z ASF
Producenci trzody chlewnej złożyli około 10 tys. wniosków o przyznanie pomocy na dostosowanie gospodarstw do wymogów programu bioasekuracji w zakończonym 14 września naborze.