Sprawa nie dotyczy całej Polski, ale do Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej z kilku województw dotarły liczne sygnały o zaległościach w wypłatach. Urzędowi lekarze weterynarii, którzy realizują zadania z wyznaczenia powiatowych lekarzy weterynarii, skarżą się, ze od kilku miesięcy nie otrzymują należnych im wynagrodzeń. Do ich obowiązków należy m.in. wykonanie czynności związanych z nadzorem nad bezpieczeństwem zdrowotnym żywności pochodzenia zwierzęcego oraz monitorowaniem i zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt. Wyznaczeni lekarze weterynarii wykonując te czynności realizując zadania Inspekcji Weterynaryjnej i za to powinni otrzymywać wynagrodzenie.
– Dlatego zwracam się do Pana Ministra o niezwłoczne podjęcie działań mających na celu przekazanie odpowiednich środków budżetowych na wynagrodzenia za wspomniane czynności urzędowe wykonane przez wyznaczonych lekarzy weterynarii – napisał w piśmie do ministra rolnictwa Grzegorza Pudy prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej Jacek Łukaszewicz, który jednocześnie zwrócił uwagę, że dla wielu lekarzy weterynarii wykonujących czynności urzędowe jest to jedyne źródło utrzymania. A brak wypłat prze...
Jesteś w strefie Premium
StoryEditor
Zaległości w wypłatach dla lekarzy weterynarii
Zaległości wobec lekarzy weterynarii wykonujących czynności zlecone sięgają kilku miesięcy alarmuje Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna. Tymczasem dla wielu z nich jest to jedyny źródło utrzymania. Czy lekarze weterynarii odstąpią od swoich obowiązków w rzeźniach i gospodarstwach rolnych?