Profesor Różycki od lat 60-tych zawodowo związany był z krakowskim Instytutem Zootechniki, dochodząc do stanowiska profesora w 1989 roku. Był zastępcą dyrektora ds. naukowych (1983–1991). Później objął funkcję przewodniczącego rady naukowej tej instytucji. W 2002 roku został członkiem Polskiej Akademii Nauk, wszedł w skład prezydium Komitetu Nauk Zootechnicznych PAN. Był również długoletnim członkiem Komitetu Badań Naukowych, Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów oraz Rady Głównej Jednostek Badawczo-Rozwojowych. Został również przewodniczącym rad naukowych Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu oraz Instytutu Fizjologii i Żywienia Zwierząt PAN w Jabłonnie oraz wykładowcą PWSZ w Sanoku.
Polscy hodowcy świń zapamiętają go jako przewodniczącego rady hodowlanej Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS.
W pracy badawczej prof. Różycki zajmował się problematyką możliwości genetycznego doskonalenia trzody chlewnej. Jako autor i współautor brał udział w tworzeniu metod oceny wartości hodowlanej świń pod kątem cech tucznych i rzeźnych.
aku