W trakcie imprezy odwiedzić można było między innymi namiot edukacyjny, w którym szczegółowo omawiano działanie i znaczenie adiuwantów. Pokazano na przykładach wody o różnej twardości oraz pH jak zachowuje się kropla na liściu. Doktor Ławiński z Pfeifer & Langen Polska i profesor Piątkowski z UTP w Bydgoszczy przeprowadzili wykłady na temat znaczenia jakości gleby i jej uprawy dla buraków cukrowych oraz pozytywnego znaczenia mulczowania i materii organicznej w glebie.
Ciekawie zaprezentowano uprawę buraków. Siane były w taki sposób, aby pokazać rolnikom wyniki jakie roślina osiąga w różnych metodach siewu, zastosowanego międzyplonu pozostawionego na mulcz, oraz użytych środków do ochrony roślin.
Pokazano plantacje, sianą w różnej obsadzie metodą strip-till, siewu w mulcz siewnikiem z krojami tarczowymi, siewu tradycyjnego oraz bezpośredniego. Prezentowano różne rodzaje roślin mulczowych: gorczycę, facelię i mieszanki międzyplonowe.
Na poletkach porównać można było m.in takie odmiany jak: Jagger, Hammond firmy Strube, Pikador, Bravo firmy Maribu czy Sobieski i Piast poznańskiego WHBC.
Współuczestnikami imprezy byli dostawcy produktów i usług do produkcji buraków cukrowych, tacy jak m.in: Adama, Bayer CropScience, Betaseeds, DowAgro, DSV,
Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, KWS, Maribu, Strube, Syngenta, Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego. Firmy te prezentowały swoje najnowsze produkty i osiągnięcia oraz służyły rolnikom fachową poradą.
pb, tcz