Nowa rejestracja Inazumy 130 WG
Szkodniki w buraku cukrowym to problem każdego roku, dlatego tak ważne jest szukanie nowych rozwiązań. Dotychczas stosowana w ochronie m.in. rzepaku czy pszenicy Inazuma, teraz będzie mogła być również użyta do oprysku na plantacji buraka cukrowego.
– Inazuma 130 WG to wszechstronny insektycyd, zarówno pod względem mnogości upraw, w jakich jest stosowana, jak i szerokiego spektrum zwalczanych szkodników. Z jego pomocą plantacje chronione są między innymi przed takimi zagrożeniami jak mszyce, pchełka rzepakowa, śmietka kapuściana, chowacze, czy słodyszek rzepakowy. Teraz do tego grona dołączył także skośnik buraczak. To rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby plantatorów buraków cukrowych, którego bardzo brakowało na rynku – podkreśla Marta Strzelecka-Berek, Communication&Marketing Services Manager Sumi Agro Poland.
Zobacz także: Szarek komośnik – czym możemy pryskać w buraku cukrowym?
Jaka jest szkodliwość skośnika?
Skośnik buraczak to motyl, który jest zagrożeniem dla upraw buraka cukrowego. Jaja zostają przez niego składane na przełomie maja oraz czerwca. Najbardziej niebezpieczne dla upraw są larwy, żerujące w ogonkach liściowych.
Żerowanie ogranicza rozwój liści, a następnie uszkadza główkę buraków. Takie uszkodzenia dalej mogą prowadzić do zarażenia bakteriami i grzybami.
Jaka dawka Inazumy w buraku cukrowym?
Inazuma 130 WG w uprawie buraka cukrowego może być stosowana od początku zakrywania międzyrzędzi do fazy, gdy korzeń osiąga wymaganą wielkość do zbioru z zachowaniem karencji, jest to faza BBCH 31-39.
Dawka zalecana i maksymalna to 0,2 kg/ha. W sezonie można wykonać tylko jeden zabieg.
Bernat Patrycja na podst. inf. pras
Fot: Klejdysz Tomasz