StoryEditor

Ceny bydła: coraz trudniej wyeksportować wołowinę, importerzy wybrzydzają. Jakie stawki?

Nowy tydzień ubojowy, powinny wskoczyć nowe stawki w cennikach. Niestety nie ma ruchu w wołowym biznesie. Czekamy na początek roku szkolnego i powrót do biur. Kiedy ceny wzrosną?

Z artykułu dowiesz się:

Ceny bydła w UE

Na początku sierpnia ceny bydła rzeźnego w Unii Europejskiej pozostawały głównie na stabilnym poziomie. Młode byki i krowy były sprzedawane po niemal niezmienionych cenach. Natomiast ceny jałówek w UE nieznacznie spadły średnio we wszystkich raportujących krajach.

Ceny byków stabilne: Niewielkie wzrosty w Polsce

Według Komisji Europejskiej średnia cena płacona za młode byki klasy handlowej R3 w tygodniu kończącym się 4 sierpnia wyniosła 504,52 euro/100 kg masy tuszy, prawie identycznie jak w poprzednim tygodniu. Szczególnie pozytywna sytuacja była we Włoszech, gdzie ceny wzrosły o 7,4%. W Danii odnotowano wzrost o 1,2%. W Polsce i Irlandii ceny wzrosły o 0,6%, a w Austrii o 0,3%. Zyski w Belgii, Niemczech i Francji były na poziomie średniej unijnej. W Hiszpanii natomiast ceny spadły o 0,4%.

Jaka jest unijna cena krów?

Średnia unijna cena za krowy klasy O3 wyniosła 430,71 euro za 100 kg, co oznacza spadek o 0,1% w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Największe w...

Pozostało 77% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Redaktor Prowadząca topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiuk
dziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. listopad 2024 13:40