StoryEditor

Ceny bydła w UE i Polsce: mniejszy ubój, ale ceny stoją

Przełom lipca i sierpnia na krajowym i unijnym rynku bydła mięsnego jest zawsze spokojny. Niektóre zakłady ubojowe zmniejszają moce przerobowe, inne przeznaczają ten okres na remont budynków. Jakie ceny uzyskasz w skupie za jałówki, byki i krowy? Sprawdź najnowsze notowania rynkowe!

30.07.2024., 14:03h

Z artykułu dowiesz się:

Ceny bydła w UE

W pierwszej połowie roku Unia Europejska znacząco zwiększyła eksport wołowiny. Według danych Komisji Europejskiej w pierwszych czterech miesiącach 2024 roku wyeksportowano prawie 345 tysięcy ton wołowiny i żywego bydła przeliczonego na wagę ubojową. Jest to wzrost o 14,5% w porównaniu z analogicznym okresem 2023 roku. Przychody z eksportu wzrosły o 12,6%, osiągając 1,64 mld euro.

Wielka Brytania pozostaje największym rynkiem eksportowym dla UE

Najważniejszym rynkiem eksportowym dla unijnej wołowiny pozostaje Wielka Brytania, która zakupiła 115,85 tys. ton. Choć jest to spadek o 5% w porównaniu z rokiem poprzednim, nadal stanowi jedną trzecią całkowitego wolumenu eksportu. Z kolei Turcja znacząco zwiększyła swoje zakupy, a mianowicie do 39,19 tys. ton (+72,2%), podczas gdy wysyłki do Izrael spadły do 15,79 tys. ton (-15,4%). Bośnia i Hercegowina zwiększyła import o jedną czwartą do 15,5 tys. ton.

Eksport do Gahny przekroczył wolumen z poprzedniego roku o 9,5...

Pozostało 78% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktor Prowadząca topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. październik 2024 21:33