New Holland wprowadził ulepszenia do serii ciągników T5 — jednych z najlepiej sprzedających się w Europie pojazdów danego typu mocy. Ulepszone modele nie tylko spełniają normy Tier 4B dotyczące emisji spalin, ale również zawierają szereg nowych funkcji mających na celu podniesienie komfortu pracy, wydajności i produktywności. Ulepszono układ emisji spalin, by dostosować je do wymogów normy Tier 4B - stosując układ Hi-eSCR z Ad Blue. Kolejnym elementem jest wprowadzenie opcji przedniej osi ze zmodernizowanym zawieszeniem oraz opcjonalną amortyzacją kabiny. Seria zawiera trzy modele o mocy od 99 do 117 KM.
Nowa seria traktorów New Holland T6 również spełnia normy emisji spalin Tier 4B dzięki technologii Hi-eSCR. Nowe silniki dostępne w zakresie 145 do 175 KM mocy maksymalnej pozwalają na szybsze osiągnięcie maksymalnego momentu obrotowego i dłuższe jego utrzymanie przy zmniejszeniu prędkości obrotowej w stosunku doi poprzedniej generacji silników. Układ EPM silnika rozwija większą moc i większy moment obrotowy, w zależności od obciążenia oddziałującego na skrzynię biegów, układ hydrauliczny i WOM. W ciągniku T6.165 układ EPM zapewnia dodatkowe 33 konie mechaniczne mocy, jeśli zachodzi taka potrzeba. System ESM (Engine Speed Management) zapewnia zachowanie stałej prędkości obrotowej silnika w warunkach zmiany obciążeń i podczas pracy, która wiąże się z koniecznością utrzymania stałej prędkości WOM lub stałej prędkości jazdy do przodu po trudnym terenie.
Na Agro Show firma pokazała nowy typ hederu 790CP Pickup przystosowany do zbioru roślin poprzednio ściętych na pokosy. Takie mają zastosowanie przy zbiorze roślin łatwo osypujących się np. rzepak, groch, zbóż, roślin o dużym stopniu zachwaszczenia, zbóż nierównomiernie dojrzewających czy zbóż łatwo wylegających. Przystawki z podbieraczem mogą być stosowane w gospodarstwach o ekologicznym profilu produkcji. W hederze 790CP zastosowano dwie kaskady taśm. Pierwsza z nich służy do podbierania materiału z podłoża, natomiast druga do transportu masy pod podajnik ślimakowo-palcowy o dużej średnicy 660 mm z możliwością regulacji odstępu zwoju bębna od podłogi hederu ogranicza ryzyka zapchania się podzespołu oraz zapewnia płynny transport masy do podajnika pochyłego. W zależności od modelu szerokość podbierania może wynosić 3,65 m lub 4,57 m.
Producent zmodernizował też prasy zmiennokomorowe Roll-Belt, zwiększając wydajność i szybkość belowania. Udoskonalenia związane są z belowaniem materiału roślinnego na kiszonkę. Nowa podwójna rolka nadążna zastępuje pojedynczą, falistą rolkę nadążną ze zgarniakiem występującą w starszych modelach. Gładka przednia rolka i falista rolka tylna obracają się jednocześnie, co zapobiega gromadzeniu się materiału roślinnego na skrobaku i za pasami w obszarze rolki nadążnej i owijaniu się zielonki na rolkach. Ponadto w nowych modelach w miejsce pojedynczej falistej rolki ze zgarniakiem w tylnej pokrywie zastosowano gładką przednią rolkę i spiralno-falistą tylną rolkę. Pozwala to wyeliminować konieczność usuwania materiału z rolki przedniej i usprawnić działanie tylnej pokrywy.
Wprowadzenie systemu IntelliBale, który może współpracować z ciągnikami kompatybilnymi z magistralą ISOBUS klasy trzecie pozwala zautomatyzować sterowanie ciągnikiem, przez sterowanie jazdą ciągnika do przodu przez prasę i zatrzymywać go po osiągnięciu ustawionej średnicy beli w celu owinięcia beli, a po podniesieniu pokrywy tylnej, wyrzuceniu beli z prasy i zamknięciu pokrywy daje operatorowi sygnał, aby przestawił dźwignię jazdy do przodu i z powrotem do położenia neutralnego w celu kontynuowania belowania.
Fot. Beba