Licznie przybyłe na konferencję kobiety z obszarów wiejskich powiatali: Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, Julian Sierpiński, prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej oraz Danuta Lebioda, przewodnicząca Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR.
Zaraz po tym rozpoczęła się zasadnicza część spotkania, na które przybyły całe rodziny wiejskie. Zdaniem Radosława Cichego, trenera, mentora, coacha, negocjacje są potrzebne nie tylko w zyciu codziennym, ale przede wszystkim w biznesie, jaki prowadzi każdy rolnik. Umiejętność wykorzystywania zasad negocjacyjnych, szczególnie podczas sprzedaży płodów rolnych z własnego gospodarstwa jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu.
– Na wsiach nie ma uniwersytetów, firm szkoleniowych, dlatego takie seminaria dla osób z obszarów wiejskich są konieczne - mówił podczas wykładu Radosław Cichy. Nic dziwnego, że niektóre z pań są na takim szkoleniu już kolejny raz, uczęszczjąc na takie od wielu lat. - Zajmuję się produkcją wierzęcą praktycznie od zawsze. Od wielu lat jeżdżę na szkolenia z biznesu z Izbami, bardzo sobie je chwlę, ponieważ niewątpliwie się przydają - powiedziała jedna z uczestniczek.
W trakcie spotkania wygłoszone będą także wykłady na temat profilaktyki badań nowotworowych i sposobu kontaktu z lekarzem oraz sztuki negocjacji w ogóle. W trakcie konferencji będzie można także kupić produkty rękodzielniczne wystawione przez kobiety-uczestniczki spotkania.
Konferencja organizowana jest przez Krajową Radę Izb Rolniczych, Zachodniopomorską Izbę Rolniczą oraz Radę ds. Kobiet i Rodzin Wiejskich. Patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik "top agrar Polska" ag
Kłótnia kobiet na wesoło podczas ćwiczenia z negocjacji w biznesie: