StoryEditor

Warto wiedzieć! W tę niedzielę zrobisz zakupy!

Wiele osób zastanawia się, czy czerwiec to ten miesiąc, w którym zrobimy zakupy w ostatni dzień tygodnia? Dobrze to wiedzieć, ponieważ takich niedziel jest jedynie siedem w całym roku. Kiedy dokładnie przypada najbliższa niedziela handlowa?
24.06.2024., 11:48h

Spis treści: 

W większość niedziel obowiązuje zakaz handlu. Te ograniczenia obowiązują już od kilku lat. Obecnie trwają dysputy i być może zakaz ten zostanie zmodyfikowany – nowy rząd pracuje nad nowelizacją ustawy o zakazie handlu w niedziele.

W czerwcu wypada niedziela handlowa

Najbliższa niedziela handlowa przypada 30 czerwca. W ten dzień Polacy będą mieli możliwość zrobienia zakupów na koniec tygodnia. To ostatni weekend miesiąca.

Lista niedziel handlowych w 2024:

  • niedziela handlowa 28 stycznia 2024,
  • niedziela handlowa 24 marca 2024,
  • niedziela handlowa 28 kwietnia 2024,
  • niedziela handlowa 30 czerwca 2024,
  • niedziela handlowa 25 sierpnia 2024,
  • niedziela handlowa 15 grudnia 2024,
  • niedziela handlowa 22 grudnia 2024.

Wszystkie inne niedziele w roku 2024 będą dniami wolnymi od handlu. Nie należy łamać tego zakazu, Państwowa Inspekcja Pracy regularnie przeprowadza kontrole sprawdzające, czy sklepy przestrzegają przepisów. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara od 1000 do 100 tys. złotych.

Przeczytaj także: Surica: naturalny słowiański napój dla zdrowia. Jak go zrobić?

Niedziele handlowe – zasady

Sklepy są zwykle otwarte w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia (z wyłączeniem niedzieli przypadającej na dzień 24 grudnia), w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkanocy i w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. 

image
Niedziele handlowe 2024
FOTO: Envato Elements

Niedziele handlowe a handel

We wszystkie niedziele, zarówno handlowe, jak i niehandlowe mogą działać m.in. sklepy, w których ich właściciele sami obsługują swoich klientów i stoją za ladą, placówki handlowe na stacjach paliw, saloniki prasowe i kioski, kwiaciarnie, apteki i punkty apteczne, sklepy z pamiątkami lub dewocjonaliami, cukiernie i lodziarnie, piekarnie, sklepy na dworcach kolejowych i autobusowych.

Fot. envato elements

Angelika Drygas
Autor Artykułu:Angelika Drygas
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. październik 2024 05:42