Kombajn to klasyczna konstrukcja z bębnem przyspieszającym materiał, poprzecznym bębnem młócącym, odrzutnikiem oraz wytrząsaczem. Bęben młócący o średnicy 600mm i szerokości 1185mm jest opasany dwusekcyjnym klepiskiem w zakresie 154 stopni co daje 0.93 m2 powierzchni aktywnej separacji ziarna. Materiał dalej trafia na 4 klawiszowy wytrząsacz o długości 3600mm i powierzchni separacji 4,3 m2. Za oczyszczenie ziarna odpowiedzialne są 2 sita o łącznej powierzchni 3,59 m2. Prędkość 6-łopatkowego wentylatora jest regulowana z kabiny w zakresie 350-1200 obr/min.
Wymłócone ziarno trafia do zbiornika o pojemności 4 500l. Wysokość wyładunku wynosi 4m z prędkością 50 l/sek. Niedomłoty trafiają z powrotem na bęben młócący. Jeżeli nie zbieramy słomy, włączenie rozdrabniacza z 45 nożami nie stanowi problemu.
Heder o nazwie Power Stream wyposażono w multizłącze, rewers oraz hydrauliczny napęd nagarniacza z trybem synchronizacji prędkości nagarniacza do prędkości jazdy. Występuje w szerokości 4 ; 5 lub 6 m. Napęd kosy trafia z reduktora planetarnego.
To wszystko napędza czterocylindrowy turbodoładowany silnik Cummins QSB o mocy 175 KM przy 2200obr/min. Za oczyszczenie spalin odpowiada katalizator DOC i system SCR ze zbiornikiem o pojemności 57 l Adblue. Zbiornik paliwa mieści 510 l.
Sterowanie kombajnem odbywa się za pomocą wielofunkcyjnego dżojstika z dwuosobowej, klimatyzowanej kabiny z radiem oraz chłodzonym schowkiem. System Adviser z wyświetlaczem na bieżąco monitoruje pracę kombajnu. Zespół jezdny to przekładnia hydrostatyczna z 3 biegami. Ciekawostką jest opcja wyposażenia maszyny w sprężarkę powietrza ze zbiornikiem o pojemności 110 l. ppsz
StoryEditor
Premiera kombajnu Rostselmash Nova 330
Polską premierę na targach Mazurskie Agro Show w Ostródzie miał kombajn zbożowy Nova 330 firmy Rostselmash. Zaprezentowała go spółka Korbanek, która kieruje ofertę do mniejszych gospodarstw, szukających prostej maszyny w przystępnej cenie.