Każdy z przygotowanych labiryntów kukurydzianych ma powierzchnię około 3 hektarów. Swój docelowy rozmiar i kształt rośliny mają osiągnąć pod koniec września, na obchodzone corocznie Dni Kukurydzy. Labirynty będą główną atrakcją wydarzenia w tych miejscowościach, a następnie zostaną bezpłatnie udostępnione zwiedzającym.
Labirynt w Milikowicach został zasiany w połowie kwietnia na polu należącym do gospodarstwa Majątek Ziemski Stary Jaworów.
Z kolei nietypowa atrakcja w Pisarzowicach powstała z inicjatywy Leszka Grali – rolnika i zarazem prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej.
Labirynty posiadają po kilkanaście kręgów
i zajmują powierzchnię około trzech hektarów, a ich ściany stale rosną, docelowo osiągając około 3 metry wysokości.
– Corteva Agriscience wspiera polskich rolników, również, a nawet tym bardziej w kreatywnych pomysłach prezentujących uroki rolnictwa. Wspólnie z rolnikami z Pisarzowic i Milikowic od kwietnia żyjemy tymi projektami, doglądamy kukurydzy, pomagamy w pracach rolnych przy labiryntach, śledzimy także warunki meteorologiczne towarzyszące wegetacji roślin. Wierzymy, że te prawdopodobnie największe labirynty kukurydziane w Polsce – dzięki pokazaniu pracy na roli od nietypowej strony – zainteresują również osoby niezwiązane z rolnictwem, dostarczając masy wrażeń i pozytywnych emocji wszystkim tym, którzy podejmą próbę ich przejścia – mówi Aleksander Wysocki, Agronom w Corteva Agriscience Polska.
Labirynty po Dniach Kukurydzy jeszcze przez jakiś czas będą udostępnione zwiedzającym, a następnie zostaną skoszone. Historię powstania obydwu projektów można śledzić na kanale YouTube.
oprac. bcz
Źródło: Corteva Agriscience
Fot. Corteva Agriscience
StoryEditor
Gigantyczne labirynty kukurydziane w Milikowicach i Pisarzowicach
We wsiach Milikowice pod Świdnicą oraz Pisarzowice w powiecie lubańskim powstały gigantyczne labirynty kukurydziane. Stworzyli je polscy rolnicy wspólnie z firma Corteva Agriscience, zajmującą się rolnictwem pure-play.