StoryEditor

Kukurydziane hity Innvigo

Firma Innvigo w ofercie ma bogatą paletę herbicydów w kukurydzy, zwłaszcza produktów jednoskładnikowych. W tym sezonie pojawią się nowe herbicydy, w tym także trójskładnikowy, do zabiegów powschodowych.
04.03.2021., 15:03h

Nowość w technologii powschodowej zwalczania chwastów Mezonir 340 WG. Produkt trzyskładnikowy: mezotrion (240 g/kg), nikosulfuron (80 g/kg), rimsulfuron (20 g/kg). Herbicyd selektywny na chwasty w kukurydzy o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej (WG). Oprysk stosować, gdy chwasty znajdują się w fazie 1 – 8 liści, a kukurydza jest w fazie 2–8 liści właściwych (BBCH 12–18). Perz właściwy powinien mieć w momencie zabiegu 5-7 liści (15-25 cm). Chwasty wrażliwe przy stosowaniu bez adiuwanta: psianka czarna, chwastnica jednostronna, szarłat szorstki, a z dodatkiem adiuwantu: chwastnica jednostronna, komosa biała, psianka czarna, rumianek pospolity, rzodkiew świrzepa, samosiewy rzepaku, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, żółtlica drobnokwiatowa.

– Partnerem dla Mezonira może być środek Tiff 40 OD zawierający 40 g/l tifensulfuronu metylowego, który jest skuteczny w zwalczaniu rdestów, komosy czy chwastów kapustowatych (tasznik, tobołki). Maksymalna zalecana dawka wynosi 0,27 l/ha w terminie od fazy 1 do 7 liści kukurydzy (BBCH 11-17) – polecał Marcin Bystroński.

Kolejną nowością w odchwaszczaniu powschodowym kukurydzy jest herbicyd Rumezo 200 SE. To środek selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie zawiesinoemulsji do rozcieńczania wodą (SE). Zawiera mezotrion w ilości 200 g/l. Pobierany jest głównie poprzez liście oraz dodatkowo poprzez korzenie chwastów i szybko przemieszczany w roślinie, hamując jej wzrost i rozwój. Zalecana dawka jednorazowego zastosowania wynosi 0,6-0,75 l/ha. Środek najlepiej stosować w fazie 2–8 liści kukurydzy (BBCH 12-18). 

– Rekomendujemy ten herbicyd do mieszanin, jako partner w zabiegach powschodowych (nalistnych) do wzmocnienia działania na uciążliwe chwasty 2-liścienne, m.in. takie jak psiankę, rdesty, bylicę czy komosę – podkreślał Marcin Bystroński.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. grudzień 2024 07:58