Jego przeznaczenie to przedsiewne nawożenie kukurydzy, rzepaku i ziemniaków, ale także zbóż jarych i ozimych oraz buraka cukrowego. Firma podkreśla innowacyjność produktu dzięki zawartości N i P w równej proporcji 1 : 1 oraz ze względu na fakt, że aż 90% zawartego w nim fosforu ma być rozpuszczalna w wodzie.
Nawóz zawiera także cynk (0,4%) rozpuszczalny w wodzie, który odpowiedzialny jest m.in. za prawidłową produkcję auksyn wpływających na prawidłowy wzrost korzeni. Cynk w dużym stopniu wpływa też na prawidłowy przebieg fotosyntezy. Nawóz można stosować także w nawożeniu zlokalizowanym podczas siewu, np. kukurydzy. Można go mieszać z solą potasową, siarczanem potasu czy siarczanem magnezu.
Dawki nawozu uzależnione są zasobności gleby w przyswajalne składniki. Producent jednak poleca stosowanie następujących ilości: zboża ozime i kukurydza 200-400 kg/ha, zboża jare 200-350 kg/ha, burak cukrowy i ziemniaki 150-300 kg/ha i rzepak ozimy 300–500 kg/ha.
jd, fot, Daleszyński
StoryEditor
Nawóz nie tylko pod kukurydzę
Od tego sezonu na rynku dostępny będzie nawóz UltraKorn oferowany przez firmę Phosagro. Produkt zawiera po 20% azotu amonowego i fosforu (P2O5) oraz 35% siarki (SO3).