Obecnie najmniejsze stawki za to ziarno – 440 zł/t netto – oferują skupujący w woj. zachodniopomorskim. Najwięcej, bo 560 zł/t netto, płacą za jęczmień na Mazowszu. Średnia cena w sondowanych przez redakcję portalu topagrar.pl punktach skupu wyniosła 515 zł/t netto, co oznacza, że w ostatnich dniach pozostaje stabilna.
Nie zmieniły się także średnie ceny większości zbóż (oprócz pszenicy konsumpcyjnej). Za żyto konsumpcyjne najwięcej płacą w woj. zachodniopomorskim (510 zł/t netto), a najmniej w woj. mazowieckim (400 zł/t netto). Biorąc po uwagę wszystkie sprawdzone przez nasz portal punkty skupu średnia krajowa cena żyta wynosi obecnie 463 zł/t netto. Zmianom nie uległy także średnie stawki za kukurydzę (537 zł/t netto), pszenżyto (505 zł/t netto) oraz pszenicę paszową (587 zł/t netto).
Nadal natomiast w górę pną się ceny pszenicy konsumpcyjnej, chociaż dynamika wzrostów, które miały miejsce od początku tego tygodnia wyraźnie zmalała. Jest to zapewne efekt notowań na światowych giełdach. Wczoraj pszenica w kontraktach na wrzesień potaniała na Matif w Paryżu o 2,12%, a na CBOT w Chicago o 1,33%. Natomiast w kraju najwięcej za ziarno konsumpcyjne pszenicy płacą obecnie punkty skupu w woj. warmińsko-mazurskim (765 zł/t netto), a najtaniej sprzedać można je w woj. dolnośląskim (zaledwie 600 zł/t netto), a średnia krajowa w naszej redakcyjnej sondzie wynosi 671 zł/t netto. bcz
Aktualne ceny skupu zbóż w kraju - sonda portalu topagrar.pl
StoryEditor
Żniwne pogotowie cenowe: Na rynku spokojnie
Burze i ulewne deszcze, które w ostatnich dniach przetoczyły się przez Polskę wstrzymały omłoty jęczmienia ozimego. Zarówno na polach, jak i w punktach skupujących jęczmień panuje więc spokój.