Wymianie podlegają odbiorniki wyprodukowane po 2004 roku, kiedy to John Deere pokazał światu StarFire iTC. Od stycznia 2021 r. odbiorniki te nie będą mogły otrzymywać sygnałów korekcyjnych SF1 i SF2. Po tej dacie automatyczne sterowanie AutoTrac będzie działało tylko z dokładniejszym sygnałem RTK. Z kolei takie funkcje jak kontrola sekcji, czy prowadzenie równoległe będą nadal możliwe przy użyciu standardowego sygnału korekcyjnego EGNOS.
John Deere informuje, że rolnicy mogą wymieniać u lokalnych sprzedawców swój odbiornik iTC na najnowszy model StarFire 6000 czwartej generacji, oddając stary model w rozliczeniu. Odbiornik StarFire 6000 śledzi sygnał korekcyjny z aż trzech satelitów jednocześnie, oferując precyzyjny sygnał i trzy razy większe pokrycie w porównaniu z sygnałem odbiorników poprzednich generacji. Odbiornik wybiera najlepszy sygnał i w razie zmiany warunków przełącza się o 80% szybciej na satelitę geostacjonarnego z najlepszym sygnałem. Co ważne, oferta obejmuje nie tylko odbiornik, ale także możliwość skorzystania z dokładniejszego sygnału korekcji SF3, efektywnego do 3 cm, a także zaawansowanego wyświetlacza GreenStar 4240 lub 4640.
Firma zaznacza, że odbiór sygnału SF3 dodatkowo zapewnia powtarzalność przez 9 miesięcy w sezonie. Dzięki temu można wykonywać przejazdy w trakcie sezonu wegetacyjnego zawsze po tych samych liniach prowadzenia, dzięki czemu nawóz zostaje umieszczony dokładnie w tych samych miejscach, gdzie wcześniej dokonano siewu, bez ryzyka przesunięcia linii lub konieczności ponownego mapowania granic.
Po aktualizacji klienci skorzystają z szybszego odbioru sygnału i kompatybilności wyświetlaczy ISOBUS, a także aktualizacji oprogramowania bezprzewodowego i systemu blokowania kodem PIN, co pozwoli zapobiec kradzieży.