Bayer wprowadza 5G do szklarni
Bayer wprowadza technologię mobilną 5G+ do swoich szklarni. Na powierzchni około 11 000 metrów kwadratowych firma zbuduje nowoczesną infrastrukturę sieciową i informatyczną w swoim zakładzie w Monheim. Umożliwią one bardziej efektywne i szybsze testowanie nowych technologii związanych ze środkami owadobójczymi. Dzięki temu możliwe będzie lepsze badanie i rozwijanie nowych rozwiązań.
Zobacz też: Ulepszone prognozy wzrostu roślin. AI i przełom w rolnictwie!
Sieć 5G oferuje ogromną przepustowość i błyskawiczny czas reakcji, co pozwala na szybkie przesyłanie dużych ilości danych i utrzymywanie płynnego przepływu informacji. Technologię 5G dostarcza operator telekomunikacyjny Vodafone.
Roboty i AI do monitorowania roślin
Bayer planuje wykorzystać w pełni autonomiczne roboty oraz cyfrowe obrazy i filmy analizowane przez sztuczną inteligencję (AI). Te innowacje pomogą poznać stan zdrowia roślin. Zautomatyzowane procesy i analiza danych w czasie rzeczywistym mają prowadzić do opracowania nowatorskich rozwiązań zarówno w laboratoriach i szklarniach, jak i w produkcji i na polach.
Symulacja warunków klimatycznych w badaniach nad uprawami
Od 2018 roku Bayer prowadził badania w szklarni wyposażonej w technologię 5G. Zbierane tam dane były już szeroko wykorzystywane do różnych badań i prognoz. Według firmy szklarnia składa się ze 133 komór, w których można symulować różne warunki klimatyczne – temperatura, wilgotność, długość dnia i krzywe temperatur. Dzięki temu eksperymenty odbywają się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych.
Źródło: AgraEurope