StoryEditor

To bardzo skuteczna metoda na zatkane zatoki!

Lecznicza moc ziół jest znana od tysięcy lat – warto z niej korzystać. Jak wiele roślin może stanowić wsparcie w dochodzeniu do pełni sił – mogliśmy się już wiele razy przekonać. Czas na przywrócenie do łask domowych inhalacji!

26.10.2024., 12:00h

Spis treści:

Co pomaga na zatoki?

„Parówka” na zatkane zatoki

Jakie zioła wspierają leczenie zatok?

Inhalacje z ziół – przygotowanie

Wejście w okres jesienno-zimowy dla wielu osób oznacza katar, zatkany nos, ból głowy – a wszystko to z powodu zapalenia zatok. Przyczyną tego schorzenia mogą być krążące w powietrzu i bytujące na innych ludziach wirusy czy bakterie. Bywa i tak, że zatoki są zapchane z powodu alergii lub infekcji grzybiczej. Czasami problemy z zatokami są konsekwencją i powikłaniem po grypie.

Co pomaga na zatoki?

Leków na zatoki jest sporo, w tej delikatnej materii, warto poradzić się przede wszystkim lekarza – on dobierze odpowiednie preparaty. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań związanych z nadwrażliwością lub alergią, można posiłkować się metodami domowymi, które złagodzą objawy niedrożnych zatok. Chodzi przede wszystkim o inhalacje i tzw. parówki. Można także zastosować maści rozgrzewające i płukanki.

 

„Parówka” na zatkane zatoki

Co na ten temat ma do powiedzenia Ziołowa królowa? Specjalistka od naturalnych metod kuracji poleca, znane z dzieciństwa, przygotowywane przez mamę – ziołowe inhalacje. Specjalistka propagując wiedzę o ziołach, chce ocalić od zapomnienia dawne receptury – sposoby babcine, które kiedyś były jedynym możliwym do uzyskania remedium na rozmaite bolączki. Ekspertka poleca te zioła, które w swoim składzie zawierają duże ilości olejków eterycznych. To w nich zawarty jest leczniczy potencjał danej rośliny.

Jakie zioła wspierają leczenie zatok?

To zioła wykazujące działanie bakteriobójcze i antyseptyczne. Jest ich całkiem sporo:

  • tymianek,
  • majeranek,
  • szałwia,
  • rozmaryn,
  • oregano,
  • goździki.

Przeczytaj także: Przygotuj w domu ocet wrotyczowy i zadbaj o skórę!

W połączeniu z ciepłą wodą i parą działają cuda! W efekcie zostają porządnie nawilżone błony śluzowe, a dzięki rozrzedzeniu wydzieliny – nos jest udrożniony. Poza tym: – Inhalacje bardzo szybko przynoszą ulgę i – co ważne – nie stanowią obciążenia dla układu pokarmowego, jak wiele leków czy preparatów leczniczych, przyjmowanych doustnie – czytamy na profilu instagramowym ziołowej specjalistki. Takie parówki można robić nawet dwa razy dziennie.

Inhalacje z ziół – przygotowanie

Do inhalacji można wybrać zioła świeże lub suszone, stosowane do przyprawiania potraw. Wystarczy, że do miski z gorącą, parującą wodą dodamy trochę ziół. Zakładamy ręcznik na głowę i pochylamy się nad miską. Przez 10 minut wdychamy parę wodną nosem, a wydychamy ustami. Nie należy pochylać głowy zbyt nisko, aby się nie poparzyć.

Źródło: ziołowa_krolowa/Instagram

fot. envato elements

Angelika Drygas
Autor Artykułu:Angelika Drygas
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. grudzień 2024 17:34