![– Problem z pozyskiwaniem pracowników polega na tym, że dla większości osób nie jest to praca pierwszego wyboru. Nie ukrywajmy, ludzie nie marzą o tym, żeby pracować w chlewni – uważa Mirosław Zachariasz, producent prosiąt z woj. warmińsko-mazurskiego.](https://static.topagrar.pl/images/2024/10/16/o_557241_1280.webp)
Rolnicy ze wsi Wymokłe w powiecie brodnickim postanowili razem rozwijać swoje gospodarstwa. Dziś są niemal w blokach startowych przed rozpoczęciem budowy. W kwietniowym wydaniu programu specjalnego "top świnie" przedstawiamy m.in to w jaki sposób można ubiegać się o dotację na wspólne inwestycje.
Przypomnijmy, że maksymalna kwota dofinansowania na rozwój produkcji prosiąt wynosi 900 tys. zł na jedno gospodarstwo i jednego rolnika. Jednak sumę tę mnoży się razy liczbę osób wspólnie wnioskujących. A zatem Meyowie planując inwestycje wartą ok. 3,5 mln złotych licza na zwrot 1,8 mln z PROW. aku