StoryEditor

Jak poprawić wyniki produkcyjne stad świń?

Dziś w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie) kontynuowaliśmy nasze redakcyjne seminaria nt. doskonalenia produkcji świń w dobie ASF.
29.05.2018., 17:05h
Rolnicy, którzy pojawili się na naszym seminarium mieli okazję wysłuchać wykładów praktyków – dr Grażyny Kusior oraz Grzegorza Chrostowskiego kierowników jednych z najlepszych ferm trzody chlewnej w kraju. Oboje mówili o tym, w jaki sposób wyśrubować wyniki produkcyjne stad. Dr Kusior zdradziła tajniki swojej pracy w sektorze krycia oraz porodówkach. Z kolei Grzegorz Chrostowski wskazał,  w jaki sposób po odsadzeniu najtaniej i najefektywniej wytuczyć świnie.

W dalszej części naszego seminarium lek. wet. Szymon Porowski omówił najważniejsze jednostki chorobowe, które dziś przynoszą największe straty ekonomiczne w produkcji świń, w tym. PRRS, APP, adenomatozę i streptokokozę. Nauczył również słuchaczy, jak rozpoznać afrykański pomór świń w chlewni oraz poinstruował, co robić gdy pojawia się podejrzenie choroby w chlewni.  Uczestnicy naszego szkolenia dowiedzieli się również, jak ochronić swoje stado przed chorobami i jak w prosty sposób wprowadzić zasady obowiązkowej w całym kraju bioasekuracji.

Szczegółowa relacja ze szkoleń "Doskonalenie produkcji świń w dobie ASF" już w lipcowym numerze top agrar Polska oraz w zakładce filmy na naszym portalu www.topagrar.pl

CZYTAJ TAKŻE: Doskonalenie produkcji świń w dobie ASF – seminarium w Poznaniu

Jak rozpoznać pierwsze objawy afrykańskiego pomoru świń?
Paulina Janusz-Twardowska
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. listopad 2024 07:04