StoryEditor

Kontenery bioasekuracyjne

– Ciekawą i coraz częściej wykorzystywaną w praktyce alternatywą dla profesjonalnych śluz bioasekuracyjnych, budowanych przy okazji stawiania chlewni, są kontenery – uważa dr n. wet. Karol Wierzchosławski. 
22.01.2021., 13:01h
Kontenery można dostosować do potrzeb bioasekuracyjnych gospodarstwa. Mogą one być wyposażone w moduły sanitarne, np. umywalki i toalety, a nawet kabiny prysznicowe. Ich niewątpliwą zaletą jest krótki czas wykonania, do kilku tygodni od zamówienia oraz to, że kontenery te można postawić w gospodarstwie bez specjalnych pozwoleń. Kontener idealnie wpasuje się w chlewnie, które od początku nie miały zbudowanej strefy socjalnej ani przedsionka, wówczas postawiony przed budynkiem staje się jego przedłużeniem. Można w nim wydzielić strefę czarną – brudną i białą – czystą oraz zamontować wygrodzenie lub ławeczkę oddzielającą te strefy.


Równie dobrze można zamówić dwa bliźniacze kontenery i wykorzystać je jako śluzę męską i damską. Łatwo także wyposażyć je w jakiekolwiek przenośne urządzenia grzewcze programowane czasowo, tak żeby w porze przebywania tam ludzi panowała odpowiednia, przyjemna dla obsługi temperatura. Z modułowych kontenerów można stworzyć również przyfermowe biuro, jeżeli dotychczas takiego pomieszczenia nie było. Takie zewnętrzne biuro to idealne i bezpieczne miejsce do przyjmowania gości i przedstawiciel...
Pozostało 33% tekstu
Ten artykuł jest dostępny tylko dla Prenumeratorów
Zyskaj dostęp do wszystkich treści Premium i e-wydań z Prenumeratą Cyfrową lub Drukowaną. Wybierz pakiet dla siebie i korzystaj tak, jak lubisz.
Masz Prenumeratę top agrar Polska, ale nie wiesz, jak dodać numer klienta na portalu?Kliknij tu, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję rejestracji.
Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. styczeń 2025 14:40