StoryEditor

Kontenery bioasekuracyjne

– Ciekawą i coraz częściej wykorzystywaną w praktyce alternatywą dla profesjonalnych śluz bioasekuracyjnych, budowanych przy okazji stawiania chlewni, są kontenery – uważa dr n. wet. Karol Wierzchosławski. 
22.01.2021., 13:01h
Kontenery można dostosować do potrzeb bioasekuracyjnych gospodarstwa. Mogą one być wyposażone w moduły sanitarne, np. umywalki i toalety, a nawet kabiny prysznicowe. Ich niewątpliwą zaletą jest krótki czas wykonania, do kilku tygodni od zamówienia oraz to, że kontenery te można postawić w gospodarstwie bez specjalnych pozwoleń. Kontener idealnie wpasuje się w chlewnie, które od początku nie miały zbudowanej strefy socjalnej ani przedsionka, wówczas postawiony przed budynkiem staje się jego przedłużeniem. Można w nim wydzielić strefę czarną – brudną i białą – czystą oraz zamontować wygrodzenie lub ławeczkę oddzielającą te strefy.


Równie dobrze można zamówić dwa bliźniacze kontenery i wykorzystać je jako śluzę męską i damską. Łatwo także wyposażyć je w jakiekolwiek przenośne urządzenia grzewcze programowane czasowo, tak żeby w porze przebywania tam ludzi panowała odpowiednia, przyjemna dla obsługi temperatura. Z modułowych kontenerów można stworzyć również przyfermowe biuro, jeżeli dotychczas takiego pomieszczenia nie było. Takie zewnętrzne biuro to idealne i bezpieczne miejsce do przyjmowania gości i przedstawiciel...
Pozostało 33% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. listopad 2024 09:26