Dzięki temu „skokowi” ogólny wynik wywozu wieprzowiny z tego kraju uplasował się na poziomie ponad 1,5 mln ton, czyli o 2% więcej niż przed rokiem. Jak widać, dopiero ostatni kwartał 2015 r. okazał się charakteryzować zwiększonym światowym popytem na ten gatunek mięsa. Stało się tak zapewne z uwagi na osłabienie pod koniec roku pozycji dolara. Wcześniej amerykańska wieprzowina była mało konkurencyjna pod tym względem.
Największe ilości wieprzowiny jechały do Meksyku (aż 1/3 amerykańskiego mięsa), a także do: Japonii, Chin, Kanady i Korei Płd. W 2015 r. znacząco spadły jednak wysyłki na rynek chiński – głównie dlatego, że niewiele zakładów mięsnych w USA miało zezwolenia na eksport w ten rejon świata. Dopiero pod koniec roku chińskie władze zatwierdziły więcej zakładów z USA.
Jeśli chodzi o ceny jednostkowe w eksporcie wieprzowiny z USA, to były one w 2015 r. o 19% niższe niż rok wcześniej z uwagi na silną pozycję dolara w pierwszych trzech kwartałach roku. Natomiast całkowita wartość eksport zmniejszyła się aż o 18%, czyli osiągnęła poziom około 4 mld dolarów. ag, na podst. FAPA