
- Porównując podwyższone składki z propozycją odszkodowania należy zauważyć, że aż 100 tys. rolników musiałoby zachorować, aby skonsumować kwotę zebraną w ramach tej podwyżki - napisano w piśmie do prezesa KRiR.
Jak czytamy dalej w stanowisku WIR, biorąc pod uwagę ogłoszony przez rząd pakiet pomocowy dla społeczeństwa i przedsiębiorców na poziomie 212 mld złotych, obciążanie rolników w tym samym czasie dodatkowymi kosztami jest nieuzasadnione.
- Nasze największe zdziwienie wywołuje fakt, że za tymi propozycjami opowiadają się nasi przedstawiciele będący w radzie społecznej KRUS. Rolnicy już ponoszą konsekwencje kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Ceny płodów rolnych spadają podczas gdy ceny żywności w sklepach rosną. Zamyka się wiele kanałów dystrybucji, zwłaszcza dla producentów warzyw, owoców, czy kwiatów - napisano w piśmie.
Zarząd WIR apeluje o podejmowanie działań łagodzących skutki obecnej sytuacji a nie zwiększających obciążenia!