StoryEditor

Jakie spawarki i metody spawania sprawdzą się w gospodarstwie?

Spawanie to umiejętność, w której liczy się przede wszystkim doświadczenie. W gospodarstwie wystarczające są spawarki transformatorowe i migomaty. O różnych metodach spawania rozmawialiśmy z fachowcami, dla których ta sztuka to chleb powszedni.

14.01.2025., 12:58h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Spawanie dla rolnika
  • Uniwersalny migomat
  • TIG do precyzji
  • Laser to przyszłość

Ze spawaniem jest jak z wieloma innymi pracami w gospodarstwie. W szkole lub na kursach otrzymasz wiedzę teoretyczną i odrobinę praktycznej. Ale jak ją wykorzystasz i rozwiniesz, zależy już tylko od ciebie. W spawaniu najważniejsze jest doświadczenie, to praktyka i godziny spędzone z uchwytem spawarki w dłoni zdecydują, czy będziesz zadowolony ze swojej pracy.

– Nieważne, jaką metodą spawasz, zanim rozpoczniesz łączenie materiałów, trzeba z nich usunąć wszelkie zabrudzenia, tj. resztki farby, rdzy czy oleju – mówi Paweł Cieślak, który wspólnie z Mariuszem Osówcem prowadzą firmę Spawamet w miejscowości Gozdowo w Wielkopolsce. Zakres ich działalności obejmuje różne usługi ślusarskie. Czysty materiał to podstawa, wtedy spoina nie gazuje i układa się poprawnie. Podczas wizyty w ich warsztacie rozmawiałem o różnych metodach spawania, scharakteryzujemy je pokrótce.

image
Niedrogie spawarki na zimowe naprawy ...

Pozostało 86% tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się, by czytać dalej.
Jeśli nie masz jeszcze konta na naszym portalu, zarejestruj się bezpłatnie i czytaj artykuły dla zalogowanych użytkowników.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
15. styczeń 2025 01:01