Dla rolników zastanawiających się nad rozpoczęciem produkcji ekologicznej są dwie dobre wiadomości. Po pierwsze ekoprodukcję rolniczą można prowadzić równolegle z konwencjonalną. Po drugie ekologiczne uprawy prowadzone na powierzchni do 10 ha mogą otrzymać pieniądze na zasadach uproszczonych. Wszyscy ekoproducenci mają też szansę na dodatkową premię za prowadzenie zrównoważonej produkcji roślinno-zwierzęcej.
Jakie będą stawki dla ekologicznych upraw rolniczych, sadowniczych i warzywniczych oraz produkcji zwierzęcej? Jakie warunki trzeba spełnić? Jak ekoprodukcję rolną łączyć z ekoschematami? Które połączenia są najbardziej opłacalne?
Na te i wiele więcej pytań odpowiemy już 9 maja o godz. 15 podczas webinaru „Ekoschematy i dopłaty do ekologii” organizowanego przez top agrar Polska. Podczas on-linowego spotkania swoją wiedzą podzieli się uznany ekspert ds. dopłat Marek Krysztoforski z CDR w Radomiu. Doradca będzie odpowiadał na zadawane przez widzów pytania o dopłaty do ekorolnictwa, a także o ekoschematy w rolnictwie konwencjonalnym.
Zastanawiasz się nad ekoprodukcją? Masz pytania co do dopłat i ekoschematów w całym rolnictwie? Nie czekaj – zapisz się na webinar!
CZYTAJ TAKŻE Z WEBINARIUM:
Czy jesienny bezorkowy siew zbóż można zgłosić we wniosku o dopłaty w ramach ekoschematu uprawa bezorkowa?
Integrowana Produkcja Roślin – ekoschemat, który się najbardziej opłaca. Ilu rolników z niego skorzysta?
Ekoschematy: Czy w 2023 roku rolnik musi ugorować grunty rolne?
Czy w ekoschematach kukurydza i zboża są liczone jako jedna uprawa?
Jak w nowym wniosku o dopłaty zadeklarować elementy nieprodukcyjne pod normę DKR 8?
Dopłaty 2023: W jaki sposób zrobić wsiewki aby skorzystać z ekoschematów?