Jak więc dostarczyć dokumenty do ARiMR?
Najlepiej pocztą. Jeśli jednak nie da się tego zrobić, bo np. nie można wejść do placówki, pozostaje jeszcze jedna opcja. Dla takich rolników przed biurami ARiMR postawiono specjalne skrzynki wrzutowe lub urny, w których możliwe jest pozostawienie dokumentów bez konieczności kontaktu z pracownikiem. Agencja zapewnia, że takie ułatwienia są już we wszystkich jednostkach organizacyjnych.
Oświadczenie elektronicznie?
Wczoraj minister rolnictwa zapowiedział, że oświadczenia o braku zmian będzie można złożyć także drogą elektroniczną.
- ARiMR w komunikacie poinformuje, w jaki sposób te oświadczenia będzie można składać drogą elektroniczną – powiedział wczoraj minister rolnictwa.
Skontaktowaliśmy się już z centralą ARiMR w tej sprawie. Jak tylko otrzymamy informację, jak i w jaki terminie będzie można przesyłać oświadczenia, natychmiast Was o tym poinformujemy.
ARiMR nie przyjmuje interesantów, ale odbiera telefon
W razie pytań można też zadzwonić lub skontaktować się mailowo z oddziałem ARiMR. Mimo że interesanci nie są przyjmowani, biura pracują normalnie.
Uruchomione zostały także specjalne kanały komunikacji.
– Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie funkcjonowania Agencji w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, prosimy kierować je na następujący adres maila lub pod numer telefonu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 595 06 99. Z ARiMR można kontaktować się również poprzez infolinię : 800 38 00 84 lub 22 595 06 11, poprzez formularz kontaktowy: www.arimr.gov.pl/zadaj-pytanie/ , za pośrednictwem epuap.gov.pl/wps/portal lub eUsługi ARiMR: eWniosekPlus oraz PortalIRZplus – informuje ARiMR.