StoryEditor

Komisja rolnictwa Parlamentu Europejskiego o reformie WPR

Już bez parlamentarnej siły sprawczej Komisja ds. Rolnictwa Parlamentu Europejskiego dyskutowała i przegłosowała stanowisko w sprawie reformy WPR po roku 2020.
03.04.2019., 18:04h
Już bez parlamentarnej siły sprawczej Komisja ds. Rolnictwa Parlamentu Europejskiego dyskutowała i przegłosowała stanowisko w sprawie reformy WPR po roku 2020. W stanowisku przegłosowanym większością głosów parlamentarzyści odnieśli się do cappingu – czyli określenia górnej granicy dopłat bezpośrednich na 100 tys. euro, a także co do dopłat bezpośrednich – jako płatności podstawowej oraz dopłat powiązanych z produkcją. Przegłosowane stanowisko poparli przedstawiciele organizacji związków rolniczych i spółdzielni z COPA/COGECA. Ale jednocześnie spotkało się ono z miażdżącą krytyką ze strony zielonych, socjaldemokratów, Greenpeace czy WWF (World Wildlife Fund), którzy określili stanowisko komisji jako ogłoszenie upadłości dla klimatu i ochrony zagrożonych gatunków.


Stanowisko bez skutków prawnych


Stanowisko odnoszące się do Planów Strategicznych państw członkowskich przegłosowane przez konserwatystów, liberałów i części socjalistów już w dniu przegłosowania stało się makulaturą. Nie będzie bowiem głosowania tego stanowiska na posiedzeniu plenarnym Parlamentu Europejskiego do końca kadencji, przed wyborami do P...
Pozostało 78% tekstu
Ten artykuł jest dostępny tylko dla Prenumeratorów
Zyskaj dostęp do wszystkich treści Premium i e-wydań z Prenumeratą Cyfrową lub Drukowaną. Wybierz pakiet dla siebie i korzystaj tak, jak lubisz.
Masz Prenumeratę top agrar Polska, ale nie wiesz, jak dodać numer klienta na portalu?Kliknij tu, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję rejestracji.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. grudzień 2024 17:09