StoryEditor

John Deere rozwija ofertę dla producentów bydła mlecznego i mięsnego!

We współpracy z firmą DeLaval, aplikacjami Daily TMR Manager system John Deere Operations Center opracowano Milk Sustainability System (Centrum Zrównoważonego Mleka), który łączy dane na każdym etapie produkcji od pola do udoju lub sprzedaży żywca. Wszystko po to, by skutecznie wyszukać źródeł oszczędności i zwiększyć opłacalność produkcji. Jak to działa?

12.11.2024., 17:26h

Okazuje się, że hodowcy bydła mogą skorzystać ze wsparcia John Deere niemal na każdym etapie: uprawy roślin paszowych, zbioru, transportu, żywienia i zarządzania.

- W centrum systemu są oczywiście zwierzęta, które wymagają wydajnej produkcji roślinnej, żywienia, obsługi stada i udoju oraz zagospodarowania gnojowicy – mówił Aleksander Bergers z John Deere podczas Targów EuroTier w Hanowerze.

To rozwiązanie ma na celu zwiększenie wydajności i zrównoważonego rozwoju hodowli bydła mlecznego. Milk Sustainability Center oferuje rozwiązanie w postaci integracji danych dotyczących wydajności upraw i zwierząt w jednej ujednoliconej platformie.

image
Aleksander Bergers z John Deere
FOTO: Jan Beba

Milk Sustainability Center – jakie funkcje?

  • Agreguje i wizualizuje dane z pola i stodoły, umożliwiając całościowy przegląd gospodarstwa i niezależne spostrzeżenia.
  • Szeroki zakres danych pochodzących z oprogramowania rolniczego jest automatycznie i centralnie przechowywany.
  • MSC automatyzuje przepływ danych dla najpopularniejszych urządzeń polowych i dojarskich, minimalizując konieczność ręcznego zbierania i wprowadzania danych.

image

European Dairy Farmers: unijna polityka rolna i ograniczanie emisji zagrażają europejskiej produkcji mleka!

Wymagania dla hodowców bydła mlecznego rosną

Głównym celem jest umożliwienie rolnikom optymalizacji ich działalności, zmniejszenie wpływu na środowisko i sprostanie rosnącym wymaganiom w zakresie zrównoważonych praktyk w hodowli bydła mlecznego.

Hodowcy bydła mlecznego mogą korzystać z Milk Sustainability Center do monitorowania efektywności wykorzystania składników odżywczych i emisji CO2 w gospodarstwie, hodowli i na polach. Danych nie trzeba już wprowadzać ręcznie, a z analizy mogą korzystać zarówno serwisanci, lekarze weterynarii i doradcy.

Centrum Zrównoważonego Mleka zostało zaprojektowane z myślą o hodowcach bydła mlecznego, niezależnie od wykorzystywanych marek maszyn rolniczych, sprzętu udojowego lub oprogramowania do zarządzania stadem pozwala na gromadzenie danych w jednym miejscu. Platforma jest obecnie dostępna w wersji bezpłatnej dla wybranej liczby hodowców bydła mlecznego w USA, Holandii i Niemczech, z planami rozszerzenia wkrótce na inne kraje europejskie.

Niedługo będą analizy i rekomendacje

Centrum Zrównoważonego Mleka jest rozwiązaniem opartym na chmurze, dostępnym na zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.

- W przyszłości zaplanowano dodanie funkcji analizy porównawczej i rekomendacji działań, co pomoże rolnikom osiągnąć większą rentowność przy jednoczesnej poprawie ich zrównoważonego rozwoju – dodaje Lars Bergmann, wiceprezes wykonawczy ds. usług cyfrowych w DeLaval i zaznacza, że ta integracja zmniejsza potrzebę ręcznego wprowadzania danych i zapewnia rolnikom kompleksowy wgląd w zrównoważony rozwój ich gospodarstwa. Narzędzie pomaga zidentyfikować obszary, w których rolnicy mogą zaoszczędzić pieniądze i poprawić swoje wyniki produkcyjne, ale i wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju.

oprac. dkol na podst. johndeere.widencollective.com/milksustainabilitycenter.com

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktor Prowadząca topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2024 10:24