Okazuje się, że hodowcy bydła mogą skorzystać ze wsparcia John Deere niemal na każdym etapie: uprawy roślin paszowych, zbioru, transportu, żywienia i zarządzania.
- W centrum systemu są oczywiście zwierzęta, które wymagają wydajnej produkcji roślinnej, żywienia, obsługi stada i udoju oraz zagospodarowania gnojowicy – mówił Aleksander Bergers z John Deere podczas Targów EuroTier w Hanowerze.
To rozwiązanie ma na celu zwiększenie wydajności i zrównoważonego rozwoju hodowli bydła mlecznego. Milk Sustainability Center oferuje rozwiązanie w postaci integracji danych dotyczących wydajności upraw i zwierząt w jednej ujednoliconej platformie.
Milk Sustainability Center – jakie funkcje?
- Agreguje i wizualizuje dane z pola i stodoły, umożliwiając całościowy przegląd gospodarstwa i niezależne spostrzeżenia.
- Szeroki zakres danych pochodzących z oprogramowania rolniczego jest automatycznie i centralnie przechowywany.
- MSC automatyzuje przepływ danych dla najpopularniejszych urządzeń polowych i dojarskich, minimalizując konieczność ręcznego zbierania i wprowadzania danych.
Wymagania dla hodowców bydła mlecznego rosną
Głównym celem jest umożliwienie rolnikom optymalizacji ich działalności, zmniejszenie wpływu na środowisko i sprostanie rosnącym wymaganiom w zakresie zrównoważonych praktyk w hodowli bydła mlecznego.
Hodowcy bydła mlecznego mogą korzystać z Milk Sustainability Center do monitorowania efektywności wykorzystania składników odżywczych i emisji CO2 w gospodarstwie, hodowli i na polach. Danych nie trzeba już wprowadzać ręcznie, a z analizy mogą korzystać zarówno serwisanci, lekarze weterynarii i doradcy.
Centrum Zrównoważonego Mleka zostało zaprojektowane z myślą o hodowcach bydła mlecznego, niezależnie od wykorzystywanych marek maszyn rolniczych, sprzętu udojowego lub oprogramowania do zarządzania stadem pozwala na gromadzenie danych w jednym miejscu. Platforma jest obecnie dostępna w wersji bezpłatnej dla wybranej liczby hodowców bydła mlecznego w USA, Holandii i Niemczech, z planami rozszerzenia wkrótce na inne kraje europejskie.
Niedługo będą analizy i rekomendacje
Centrum Zrównoważonego Mleka jest rozwiązaniem opartym na chmurze, dostępnym na zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.
- W przyszłości zaplanowano dodanie funkcji analizy porównawczej i rekomendacji działań, co pomoże rolnikom osiągnąć większą rentowność przy jednoczesnej poprawie ich zrównoważonego rozwoju – dodaje Lars Bergmann, wiceprezes wykonawczy ds. usług cyfrowych w DeLaval i zaznacza, że ta integracja zmniejsza potrzebę ręcznego wprowadzania danych i zapewnia rolnikom kompleksowy wgląd w zrównoważony rozwój ich gospodarstwa. Narzędzie pomaga zidentyfikować obszary, w których rolnicy mogą zaoszczędzić pieniądze i poprawić swoje wyniki produkcyjne, ale i wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju.
oprac. dkol na podst. johndeere.widencollective.com/milksustainabilitycenter.com