StoryEditor

W Wielkopolsce kiełkuje giełda tuczników

Co środę oczy wszystkich producentów świń skierowane są za Odrę, a konkretnie na parkiet VEZG – niemieckiej giełdy żywca wieprzowego. Po ogłoszeniu jej cotygodniowych notowań następuje korekta cen w polskich zakładach ubojowych. W Wielkopolsce kiełkuje krajowa giełda tuczników, która działa na zasadach tej niemieckiej, ale w naszych, polskich realiach.

07.08.2024., 12:03h

Krajowa giełda tuczników

Temat krajowej giełdy tuczników wraca niczym bumerang podczas każdego niemal kryzysu w branży. Rolnicy od lat zgodnie twierdzą, że na naszym rynku powinna działać giełda tuczników. Okazuje się, że sprawy wzięli w swoje ręce producenci świń z Wielkopolski i małymi krokami rozkręcają giełdę.

Zobacz także: ASF pod Wągrowcem: rolnicy czarno widzą swoją przyszłość (VIDEO)

- Ruszyliśmy na mikroskalę. Wystartowaliśmy ze sprzedażą około 400 tuczników tygodniowo, a teraz sprzedajemy ich już nawet 6 tysięcy co tydzień. Ta liczba rośnie, a giełda się rozkręca – mówi w rozmowie z naszą redakcję Wojciech Styburski, prezes Agro Integracji.

Chcesz wiedzieć, jak działa giełda Agro Integracji? Jak wygląda mechanizm oraz co daje rolnikom produkującym świnie? Zobacz wywiad z Wojciechem Styburskim.

 

Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. grudzień 2024 16:27