VI Ogólnopolska Giełda Rzepaczano-Zbożowa organizowana przez redakcję top agrar Polska odbędzie się już 12 czerwca br.
Miejscem spotkania będzie Pałac na Opieszynie we Wrześni k. Poznania
Startujemy o godz. 10.30.
Giełda jak co roku odbywa się na styku dwóch sezonów, bo ostatnie wydarzenia na rynku w kończącym się sezonie wywierają istotny wpływ na start kolejnego roku gospodarczego.
Uzmysłowienie sobie wszystkich realiów jakie obecnie towarzyszą zmianom rynkowym jest więc bardzo ważne, bo właśnie z tych wszystkich elementów jak puzzli układać się będzie handel rzepakiem i zbożami w sezonie 2024/25.
To właśnie te puzzle pomogą nam poukładać eksperci rynkowi, będący aktywnymi uczestnikami rynku, wygłaszając prezentacje i uczestnicząc w dyskusjach, w których każdy z uczestników będzie miał szansę zadać pytanie. To tutaj poszukacie odpowiedzi na pytanie jaka będzie cena pszenicy i cena rzepaku na nadchodzące żniwa.
Dr Juliusz Urban, ekspert rynkowy top agrar Polska zaprasza do zapisów na giełdę, a zapiszesz się klikając na link: gielda.topagrar.pl
Program Giełdy:
VI Ogólnopolska Giełda Rzepaczano-Zbożowa
Termin: 12.06.2024 r. godz. 10.30
Miejsce: Pałac na Opieszynie, Września k. Poznania
Temat: Kryzys na rynku zbóż i oleistych, czy raczej stabilizacja na niskich poziomach cenowych?
Godz. 10.35 Wprowadzenie: Aktualny stan i perspektywy dla światowego rynku zbóż i roślin oleistych – Levin Flake, Radca Rolny Ambasady USA w Polsce
Godz. 11.10 Rola polskich portów w świetle konieczności zdjęcia nadwyżek bilansowych z krajowego rynku – Pierre Pages, prezes Mondry Sp. z o.o.
Godz. 11.30 Blok zbożowy:
- Czy w kontekście produkcji i zużycia zapasy zbóż na krajowym rynku rzeczywiście są nabrzmiałe? – Krzysztof Gwiazda, dyrektor Louis Dreyfus Company Polska Sp. z o.o. (11.30–11.55)
- Problemy z nadprodukcją zbóż o jakości paszowej, czy mamy szansę na zwiększenie zużycia w przemyśle paszowym? – Jakub Kowalski, kierownik Działu Zakupu Zbóż De Heus Sp. z o.o. (11.55–12.15)
Godz. 12.15 Dyskusja:
Jakie rozwiązania stabilizujące sytuację na krajowym rynku można wypracować w świetle rolniczych protestów i nadprodukcji zbóż?
W dyskusji udział wezmą:
- Adam Zaleski, prezes De Heus Sp. z o.o.
- Przemysław Bochat, prezes Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych
- Krzysztof Gwiazda, dyrektor Louis Dreyfus Company Sp. z o.o.
- Artur Gołębiowski, dyrektor Działu Zbóż Agrii Polska Sp. z o.o.
- Tomasz Januszaniec, manager ds. zbóż Mondry Sp. z o.o.
Godz. 13.15–13.45 Przerwa na kawę
Godz. 13.45 Blok rzepakowy:
- Jak spadek cen oleju wpływa na przerób i wzrost zużycia rzepaku na cele spożywcze i biopaliwowe? – Adam Stępień, dyrektor generalny PSPO (13.45–14.10)
- W tym sezonie UE rzepaku zaimportowała mniej, czy czeka nas rok napiętego bilansu? – Arkadiusz Gasidło, kierownik agrotechniki ZT Bielmar Sp. z o.o. (14.10–14.30)
Godz. 14.30 Dyskusja:
Czy w rzepaku mamy już do czynienia z optymalnymi proporcjami produkcji i zużycia, czy w sezonie 2024/25 możemy liczyć na jakieś znaczne zmiany?
W dyskusji udział wezmą:
- Grzegorz Marchwiński, prezes ADM Czernin SA
- Juliusz Młodecki, prezes KZPRiRB
- Adam Stępień, dyrektor generalny PSPO
- Piotr Szysz, z-ca dyrektora zarządzającego BZK Group Sp. z o.o.
- Arkadiusz Gasidło, kierownik agrotechniki ZT Bielmar Sp. z o.o.
Godz. 15.30 Zakończenie i Lunch dla Uczestników
Partrner Główny Giełdy:
Partnerzy bloków tematycznych: