Jedną z nich jest fungicyd Reboot 66 WG zarejestrowany w ziemniaku. Zawiera obecną już na rynku mieszaninę cymoksanilu działającego wgłębnie i zoksamidu o działaniu powierzchniowym. Preparat przeznaczony jest do zwalczania zarazy. Jak podkreśla firma można go stosować nawet 6 razy w sezonie, jest odporny na zmywanie i ma krótki okres karencji wynoszący 7 dni. Preparat ma także uzyskać rejestrację np. w pomidorze.
W ofercie firmy pojawił się też preparat ślimakobójczy Metarex Inov 04 RB. Zawiera on znaną substancję metaldehyd. Środek ma postać peletu, który wytwarzany jest metodą tzw. na mokro. Ma to sprawiać, że podczas rozsiewania nie będzie się on pylił. Ma to też poprawić jakość i dokładność aplikowania. Środek został omówiony w kontekście stosowania w rzepaku, ale jest on też zarejestrowany w zbożach i niektórych warzywach. Produkt ma się wyróżniać tym, że ślimaki będą go chętnie pobierać dzięki dodatkowi substancji wabiących i poprawiających smak. Ponadto forma preparatu ma umożliwiać jego rozsiew na szerokość 24 m i powodować, że nie rozpuści się on nawet po opadach deszczu. Dawka preparatu wynosi 5 kg/ha.
Zaprezentowany został także nawóz fosforowy w dwóch opcjach: z dodatkiem magnezu oraz miedzi. Pierwszy z nich to Fosfiron Mg (zaw. fosforyn magnezu), drugi Fosfiron Cu (zaw. fosforyn miedzi). Produkty przeznaczone są do nawożenia dolistnego, doglebowego i fertygacji w uprawach sadowniczych, warzywnych i rolniczych. W uprawach rolniczych nawozy są polecane m.in. w zbożach i rzepaku jako źródło energii (fosfor w postaci jonu fosforynowego), ale także jako preparaty fungistatyczne mające poprawiać mechanizmy obronne roślin na choroby grzybowe.
Prezentacja produktów miała miejsce w Warszawie na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji 25-lecia istnienia firmy.
jd, fot. Daleszyński