StoryEditor

Błyskawicą w szkodniki rzepaku

Wielu producentów rzepaku od kilku sezonów zmaga się ze szkodnikami jesiennymi. Na rynku niedawno pojawił się insektycyd zawierający m.in. acetamipryd – związek z grupy pochodnych neonikotynoidów – substancji, których UE nie pozwala czasowo stosować w zaprawach nasiennych. 
22.07.2017., 16:07h

Chodzi o preparat Inazuma 130 WG, zawierający oprócz wspomnianego acetamiprydu działającego systemicznie, także należącą do pyretroidów lambda-cyhalotrynę. Acetamipryd, ze względu na długi okres działania, chroni plantację rzepaku przed nalotami szkodników przez długi czas. Dzięki obecności lambda-cyhalotryny, preparat natychmiast zabija niemal wszystkie groźne dla rzepaku gatunki insektów. Wiosną zakres ten obejmuje chowacza czterozębnego, chowacza brukwiaczka, słodyszka rzepakowego, chowacza podobnika oraz pryszczarka kapustnika.
Preparat ma szeroką rejestrację i oprócz zastosowania wiosennego, sprawdzi się również jesienią w rzepaku do zwalczania pchełki rzepakowej, oraz w uprawie pszenicy ozimej do zwalczania mszyc. Inazuma 130 WG jest ponadto jedynym środkiem na polskim rynku, który posiada rejestrację do zwalczania tantnisia krzyżowiaczka w rzepaku ozimym. 

Także mszyce jesienią

Inazuma 130 WG to środek zarejestrowany do zwalczania szkodników gryzących i ssących w rzepaku ozimym – zarówno w zabiegach jesiennych, jak i w zabiegach wiosennych do fazy BBCH 67. Ze względu na ochronę pożytecznych owadów zapylających Sumi Agro Poland proponuje jednak, by preparat Inazuma 130 WG stosować do fazy żółtego pąka, a od kwitnienia wybierać produktu Mospilan 20 SP. Produkt posiada również rejestrację w pszenicy ozimej do jesiennego zwalczania mszycy.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. grudzień 2024 23:35