StoryEditor

Pogotowie polowe: Zabieg na płatek – ostatnia prosta w ochronie rzepaku!

W ostatnich dwóch sezonach producenci rzepaku nie mieli powodów do szczególnego zadowolenia z jego plonowania. Jedną z przyczyn była m.in. silna infekcja zgnilizną twardzikową w okresie kwitnienia rzepaku. W tym odcinku Pogotowia polowego powiem Wam jak w tym sezonie dobrze ochronić kwitnący rzepak.
30.04.2018., 16:04h
Wprawdzie ochrona kwitnącego rzepaku, czyli tzw. zabieg na płatek, jest praktycznie standardem, i kto chce uzyskiwać wysokie plony rzepaku, dobrze się do niego przykłada, jednak ostatnie sezony pokazały, że jeden zabieg – w momencie opadania płatków kwiatowych, czyli BBCH 65 – niekiedy może jednak być niewystarczający.

Jedną z przyczyn mogło być wydłużone kwitnienie rzepaku, co stanowi często przeszkodę w skutecznym zwalczaniu patogenu. Mam dla Was poradę, kiedy warto wykonać dwa zabiegi chroniące kwitnący rzepak m.in. przed zgnilizną twardzikową, czym i w jakich terminach najlepiej to zaplanować.

Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny tylko dla Prenumeratorów
Zyskaj dostęp do wszystkich treści Premium i e-wydań z Prenumeratą Cyfrową lub Drukowaną. Wybierz pakiet dla siebie i korzystaj tak, jak lubisz.
Masz Prenumeratę top agrar Polska, ale nie wiesz, jak dodać numer klienta na portalu?Kliknij tu, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję rejestracji.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. styczeń 2025 05:38