StoryEditor

Pogotowie polowe: Zabieg na płatek – ostatnia prosta w ochronie rzepaku!

W ostatnich dwóch sezonach producenci rzepaku nie mieli powodów do szczególnego zadowolenia z jego plonowania. Jedną z przyczyn była m.in. silna infekcja zgnilizną twardzikową w okresie kwitnienia rzepaku. W tym odcinku Pogotowia polowego powiem Wam jak w tym sezonie dobrze ochronić kwitnący rzepak.
30.04.2018., 16:04h
Wprawdzie ochrona kwitnącego rzepaku, czyli tzw. zabieg na płatek, jest praktycznie standardem, i kto chce uzyskiwać wysokie plony rzepaku, dobrze się do niego przykłada, jednak ostatnie sezony pokazały, że jeden zabieg – w momencie opadania płatków kwiatowych, czyli BBCH 65 – niekiedy może jednak być niewystarczający.

Jedną z przyczyn mogło być wydłużone kwitnienie rzepaku, co stanowi często przeszkodę w skutecznym zwalczaniu patogenu. Mam dla Was poradę, kiedy warto wykonać dwa zabiegi chroniące kwitnący rzepak m.in. przed zgnilizną twardzikową, czym i w jakich terminach najlepiej to zaplanować.

Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. listopad 2024 11:11