StoryEditor

Inauguracja konferencji roślin strączkowych w Poznaniu

To już dzisiaj – ruszyła z impetem konferencja naukowo-szkoleniowa na temat roślin strączkowych. Jej organizatorami są Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i miesięcznik „top agrar Polska”, a miejscem spotkania – Poznań, Biocentrum UP, ul. Dojazd 11.
26.10.2017., 10:10h
Na konferencję przybyło prawie 200 osób, zarówno rolników jak i przedstawicieli branży nasiennej oraz chemicznej. Nie mogło zabraknąć też studentów, którzy na co dzień w miejscu konferencji studiują rolnictwo na wielu kierunkach. Gości przywitał prof. Jerzy Szukała oraz redaktor naczelny „top agrar Polska” Karol Bujoczek


W programie dzisiejszej konferencji znajdują się następujące tematy:
  • Znaczenie roślin strączkowych w zmianowaniu;
  • Wpływ następczy roślin strączkowych na plonowanie zbóż i rzepaku;
  • Produktywność mieszanek zbożowo-strączkowych;
  • Wpływ uproszczeń w uprawie na właściwości gleb i plonowanie grochu;
  • Agrotechnika a plonowanie i opłacalność uprawy łubinu i grochu;
  • Regionalne zagrożenia dla upraw roślin strączkowych;
  • Zwalczane chwastów w uprawach roślin strączkowych;
  • Wyniki badań agrotechnicznych w uprawie soi;
  • Zastąpienie poekstrakcyjnej śruty sojowej krajowymi źródłami białka w żywieniu trzody chlewnej.


Ekspertami przedstawiającymi ww. zagadnienia są m.in. prof. Andrzej Kotecki z UP we Wrocławiu, prof. Janusz Prusiński (UT-P Bydgoszcz), prof. Jerzy Książek (IUNG Puławy), prof. Irena Małecka i prof. Andrzej Blecharczyk (UP Poznań), prof. Jerzy Szukała i prof. Wiesław Koziara (UP Poznań), prof. Agnieszka Pszczółkowska (UW-M Olsztyn), prof. Grzegorz Skrzypczak i prof. Andrzej Rutkowski (UP Poznań).


Bogata oferta tematyczna, wielu doskonałych ekspertów z różnych instytucji naukowych, rosnące znaczenie i areał (ok. 350 tys. ha) tej grupy roślin w kraju to tylko niektóre powody, dla których warto uczestniczyć w tej konferencji. Dla nieobecnych mamy jednak dobrą wiadomość. Przez cały czas wykładów i dyskusji, na stronie internetowej topagrar.pl poprzez newsy, filmy i zdjęcia można śledzić na bieżąco, co dzieje się na spotkaniu – przeglądaj nasze kolejne relacje. Szersze opracowania tematyczne z konferencji będą natomiast przedstawione w grudniowym wydaniu „top agar Polska”.
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. październik 2024 22:06