StoryEditor

Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie

W podwarszawskim Nadarzynie trwają Centralne Targi Rolnicze 2016. To nowa inicjatywa targowa, dedykowana branży rolno-spożywczej, będąca platformą spotkań rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami maszyn, urządzeń, sprzętu do produkcji, hodowli, przetwórstwa i przechowalnictwa, środków do produkcji rolnej oraz instytucjami oferującymi wsparcie oraz usługi finansowe wspierającymi ten sektor.
17.10.2016., 16:10h

Wystawa w Centrum Targowym Ptak w Nadarzynie potrwa od 25–27 listopada 2016 r. Patronat honorowy nad nią objął minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel oraz Ministerstwo Rozwoju. Centralne Targi Rolnicze organizowane są przy współpracy z organizacjami zrzeszającymi rolników oraz producentów maszyn i środków do produkcji rolnej, którzy prezentować będą partnerom krajowym i zagranicznym swój potencjał produkcyjny oraz możliwości sprzedażowe.

Nowa formuła spotkań branżowych

Centralne Targi Rolnicze to nowa formuła spotkań, w ramach której głównie polscy przedsiębiorcy szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej (włączając producentów żywności) zaprezentują partnerom krajowym oraz zagranicznym, w tym w szczególności z Azji i Afryki oraz Europy Środkowo-Wschodniej swoje osiągnięcia i możliwości współpracy handlowej i inwestycyjnej. Wśród zagranicznych Odwiedzających zaproszenie do udziału w wydarzeniach targowych skierowane będzie w szczególności do krajów, które dysponują środkami pomocowymi z kredytów rządowych oraz funduszy Unii Europejskiej, Banku Światowego i innych organizacji międzynarodowych.

Zakres tematyczny targów

Centralne Targi Rolnicze to wydarzenie o bardzo szerokim zasięgu tematycznym, zgrupowane w ramach specjalistycznych sekcji tematycznych:

  • Salon Techniki Rolniczej – targi będą okazją do zapoznania się z najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami stosowanymi w rolnictwie,sadownictwie oraz produkcji zwierzęcej i roślinnej.
  • Salon Środków do Produkcji Rolnej – w ramach ekspozycji prezentowane będą środki do produkcji rolniczej m. in.: nawozy, środki ochrony roślin, pasze przemysłowe oraz kwalifikowany materiał siewny.
  • Targi Dobrej Żywności – we współpracy z wiodącymi organizacjami i samorządami producentów rolnych oraz indywidualnymi przedsiębiorcami zorganizowana zostanie Sekcja promocji kluczowych polskich branż rolno-spożywczych, w tym sektor: mleczarski, owoców i warzyw oraz pieczarek, wieprzowiny, wołowiny, drobiu, baraniny i jagnięciny oraz pozostałych produktów spożywczych.
  • Salon usług specjalistycznych i wsparcia dla branży AGRO –  w celu zapewnienia naszym odwiedzającym i wystawcom aktualnej wiedzy na temat najbardziej szeroką gamę usług wspierających produkcję, przetwórstwo, sprzedaż i dystrybucję towarów rolno-spożywczych, w tym m.in.: oferty współpracy z sektorem administracji państwowej w zakresie możliwości uzyskania wsparcia finansowego na działalność związaną z rozwojem produkcji rolnej, działalności przetwórczej i handlowej, w tym eksportowej.
  • Sekcja innowacji dla branży rolno-spożywczej - obok firm oferujących innowacyjne technologie i produkty oraz rozwiązania dla szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej, w tej sekcji swoje oferty współpracy zaprezentują instytuty naukowo-badawcze oraz instytucje oferujące instrumenty wsparcia finansowego..

Targom towarzyszyć będzie Wystawa zwierząt gospodarskich i ptactwa ozdobnego Ptak Expo, w ramach której zwiedzający będą mieli możliwość poznać różnorodność gatunkową zwierząt oraz ptactwa hodowanego w Polsce.

oprac. bcz na podstawie materiałów CTR

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Dyrektor Działu Rozwoju Cyfrowego i Produktów Cyfrowych
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. listopad 2024 07:26