StoryEditor

Jaka konstrukcja budynku w gospodarstwie?

Dostosowanie konstrukcji budynku do jego przeznaczenia w gospodarstwie to podstawowe kryterium zapewniające pomyślne użytkowanie. Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę.
04.12.2019., 12:12h
Wbór technologii budowy budynku w gospodarstwie nie jest łatwy, bowiem należy uwzględnić takie czynniki, jak: koszty materiałów i wykonania, czas budowy i szybkość rozpoczęcia cyklu produkcyjnego, a także trwałość konstrukcji i łatwość utrzymania jej w czystości.

Tradycja czy nowoczesność?

Duży wpływ na powyższe kryteria związane z inwestycją w budynek inwentarski czy magazynowy ma wybrany system budowy.
Obecnie często obiekty są realizowane w systemie tradycyjnym unowocześnionym. Składają się z tradycyjnych materiałów ściennych (cegieł, bloczków) i materiałów prefabrykowanych, tworzących szkielet budowli.
Z kolei budowa w systemie uprzemysłowionym sprowadza się do wykorzystania prefabrykatów nie tylko do wznoszenia konstrukcji szkieletowej, ale także do wypełnienia ścian osłonowych. Wyprodukowane w fabryce metalowe lub żelbetowe elementy konstrukcyjne trzeba dostarczyć do gospodarstwa, a następnie zmontować całą konstrukcję na terenie budowy. Jest to niewątpliwie najszybszy sposób wznoszenia budynków, ale wiąże się z wyższymi kosztami, wynikającymi m.in. z użycia ciężkiego sprzętu do montażu konstrukcji, ale także odległości od w...
Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny tylko dla Prenumeratorów
Zyskaj dostęp do wszystkich treści Premium i e-wydań z Prenumeratą Cyfrową lub Drukowaną. Wybierz pakiet dla siebie i korzystaj tak, jak lubisz.
Masz Prenumeratę top agrar Polska, ale nie wiesz, jak dodać numer klienta na portalu?Kliknij tu, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję rejestracji.
Donata Kosicka
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. grudzień 2024 14:34