StoryEditor

Zabieg regulujący pokrój roślin i ochrona przed wyleganiem – czy warto czekać do fazy pierwszego kolanka?

Seminaria uprawowe top agrar Polska 2023 już za nami. Podczas tegorocznej edycji mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela firmy BASF, dr inż. Marcina Łańskiego. Podczas wywiadu omówiliśmy ważną kwestię, jaką jest zabieg T1, a także regulacja pokroju rośliny. Czy działać już teraz, czy czekać do fazy pierwszego kolanka?
Niezwykle ważną kwestią jest pierwszy zabieg, mający na celu regulację pokroju roślin. W tym roku warto skupić się na poprawnym i sumiennym wykonaniu, tym bardziej, obserwując aktualną sytuację. Mamy do czynienia z gęstymi łanami, a nawet bardzo gęstymi. Czy w takim razie warto przyspieszyć wykonanie tego zabiegu? Czy czekać do fazy pierwszego kolanka?

– Regulacja łanu i jakby skracanie naszej plantacji i ochrona przed wyleganiem, to można powiedzieć, że jest to składowa dwóch zabiegów. A mianowicie – nawożenia, bo tutaj musimy dobrać odpowiednie nawożenie, ale też dobrać odpowiednio regulator wzrostu. My rekomendujemy w fazie pierwszego kolanka, końca krzewienia, początku strzelania w źdźbło – Medax Max. Zawierający proheksadion wapnia i trineksapak etylu. Dwie substancje czynne, które wzajemnie się uzupełniają — mówi dr inż. Marcin Łański.

Jakie zalecenia w przypadku wybujałych zbóż i zabiegu T1? Czy preparat Revysol ma bardziej elastyczne okienko temperaturowe?

Więcej w naszym filmie!


Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
z-ca redaktora prowadzącego topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. listopad 2024 01:36