W zeszłym sezonie na północy kraju obserwowaliśmy silną presję sprawcy wertyciliozy, niższą suchej zgnilizny i zgnilizny twardzikowej. Na południu natomiast, mimo ochrony roślin, problemem nadal była sucha zgnilizna kapustnych oraz wertycilioza. W całym kraju marginalne znaczenie gospodarcze miały czerń krzyżowych i cylindrosporioza czy fitoplazmy. Nadal obserwujemy niesłabnącą presję kiły kapustnych, która występuje w większości kraju.
A jak będzie w tym sezonie? Jak dostosować strategię do przebiegu pogody, a także do rosnących cen środków produkcji i wyzwań, związanych z ograniczaną dostępnością lub wycofywaniem wielu substancji i rosnącym problemem odporności?
Porozmawiamy o tym podczas naszego webinarium 2.03.2022 r., którego temat przewodni to: Jak chronić, aby zarobić na rzepaku?
Ramowy program spotkania jest następujący:
- Nowe zagrożenia i problem uodpornień znanych już patogenów w rzepaku – dr hab. Marta Damszel, prof. UWM w Olsztynie
- Nowe wyzwania w uprawie rzepaku. Wzrost cen nawozów, wypadające substancje, huśtawka cenowa i zmiany legislacyjne, czyli przeszkody, które stoją przed producentami w nadchodzącym sezonie – dr hab. Katarzyna Rębarz, Przemysław Urbaniak, Syngenta
- Dyskusja: Jak przy znikających substancjach czynnych i przy dzisiejszych realiach cenowych chronić rzepak?
Zapraszamy serdecznie do zapisywania się na www.rzepaktreso.topagrar.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W formularzu rejestracyjnym jest także możliwość zadania pytania do Prelegentów. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.
Zapraszamy do udziału i debaty! Zarejestruj się na webinarium TUTAJ.
Zapraszamy do udziału i debaty! Zarejestruj się na webinarium TUTAJ.