StoryEditor

BASF ogłasza zakończenie produkcji glufosynatu amonowego. Czy herbicyd będzie dalej dostępny?

Produkcja glufosynatu amonowego w niemieckich zakładach BASF zakończy się do 2025 roku. Jakie są powody tej decyzji i co to oznacza dla pracowników i firmy?
22.07.2024., 10:14h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Dlaczego BASF zamyka produkcję?
  • Pracownicy zostaną zwolnieni?
  • BASF opracowuje nowe rozwiązanie

Firma BASF do końca 2025 roku zakończy produkcję substancji czynnej glufosynatu amonowego (GA) w zakładach w Knapsack i Frankfurcie. Produkcja GA we Frankfurcie ma zakończyć się w 2025 roku. Jak poinformował koncern, następnie obie linie produkcyjne zostaną zamknięte.

Zobacz też: Nowe odmiany z Hodowli Roślin Strzelce w technologii ochrony BASF

Dlaczego BASF zamyka produkcję?

BASF wyjaśnił plany zamknięcia produkcji, tłumacząc je rosnącą konkurencją ze strony producentów preparatów generycznych, alternatywnymi technologiami oraz wysokimi kosztami energii i surowców. Pomimo osiągnięcia redukcji kosztów, rozwój wolumenu i rentowności działalności okazał się niewystarczający. W związku z tym substancja czynna będzie w przyszłości pozyskiwana od zewnętrznych dostawców.

image

Holandia: Ceny gruntów rolnych wzrosną o 5% w ciągu roku

Pracownicy zostaną zwolnieni?

Jak wyjaśnił zarząd, wszystkie z około 300 miejsc pracy zostaną początkowo utrzymane do końca 2025 roku, a następnie będą one stopniowo redukowane w porozumieniu z przedstawicielami pracowników.

- Bardzo żałujemy, że musimy zaprzestać produkcji w obu zakładach, pomimo wysokiego poziomu zaangażowania pracowników w ciągu ostatnich kilku lat – powiedział Michael Heinz, członek zarządu.

BASF opracowuje nowe rozwiązanie

Heinz zapowiedział, że firma skupi się na opracowywaniu nowej generacji rozwiązań GA, które pozwolą osiągnąć ten sam efekt przy znacznie mniejszych dawkach. Glufosynat amonowy jest według BASF jednym z najczęściej stosowanych na świecie herbicydów o szerokim spektrum działania.

Źródło: AgraEurope

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. listopad 2024 13:40