Przemysł paszowy w momentach rosnącej podaży pszenicy o nieco słabszej jakości wypiekowej, jest głównym uczestnikiem rynku i rozdającym karty w całej sezonowej układance. W tym sezonie, gdy wydawało się, że dla wypełnionych po brzegi magazynów rolników nie ma ratunku, to właśnie przemysłowa produkcja pasz i gospodarskie skarmianie doprowadziły nabrzmiały krajowy bilans zbóż do stanu względnego uspokojenia. Końcówka sezonu niespodziewanie przyniosła nawet lekkie podwyżki cen zbóż.
Czy przyczynił się do tego przemysł paszowy, czy branża młynarska, a może rosnące zużycie zbóż na biopaliwa? O tym wszystkim rozmawiać będziemy n VI Ogólnopolskiej Giełdzie Rzepaczano-Zbożowej, która odbędzie się niebawem, bo już 12. O6.2024 r. w Pałacu na Opieszynie we Wrześni k. Poznania. Startujemy o 10.30, ale już godzinę wcześniej, przy porannej kawie będzie można porozmawiać z uczestnikami spotkania i zaproszonymi ekspertami.
Wśród nich występującym z prezentacją trakcie bloku zbożowego, będzie Jakub Kowalski, kierownik Działu Zakupu Zbóż De Heus Sp. z o.o. Niewątpliwą atrakcją giełdy będzie, że ten aktywnie pracujący na zbożowym rynku ekspert omówi temat nadprodukcji zbóż paszowych i ujawni, czy mamy szansę na zwiększenie ich zużycia w krajowym przemyśle paszowym.
Giełda to nie tylko wykłady i prezentacje. Sporo jest okazji do wymiany pogladów i wysłuchania znanych ekspertów, bo przecież wśród szerokiego grona dyskutantów ten sam największy polski wytwórca pasz reprezentowany będzie przez Adama Zaleskiego, prezesa De Heus Sp. z o.o., który otwarcie podzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, omawiając bieżącą sytuację na rynku i nakreślając perspektywy na nowy sezon.
Dlatego, jeśli poważnie traktujesz swój biznes rolny, to powinieneś jak najszybciej się na tę Giełdę zapisać. Zrób to teraz klikając na link: gielda.topagrar.pl
Program VI Ogólnopolskiej Giełdy Rzepaczano-Zbożowej organizowanej przez redakcję to agrar Polska
Termin: 12.06.2024 r. godz. 10.30
Miejsce: Pałac na Opieszynie, Września k. Poznania
Temat: Kryzys na rynku zbóż i oleistych, czy raczej stabilizacja na niskich poziomach cenowych?
Wprowadzenie: Aktualny stan i perspektywy dla światowego rynku zbóż i roślin oleistych – Levin Flake, Radca Rolny Ambasady USA w Polsce
Rola polskich portów w świetle konieczności zdjęcia nadwyżek bilansowych z krajowego rynku – Pierre Pages, prezes Mondry Sp. z o.o.
Blok zbożowy:
Czy w kontekście produkcji i zużycia zapasy zbóż na krajowym rynku rzeczywiście są nabrzmiałe? – Krzysztof Gwiazda, dyrektor Louis Dreyfus Company Polska Sp. z o.o.
Problemy z nadprodukcją zbóż o jakości paszowej, czy mamy szansę na zwiększenie zużycia w przemyśle paszowym? – Jakub Kowalski, kierownik Działu Zakupu Zbóż De Heus Sp. z o.o.
Dyskusja:
Jakie rozwiązania stabilizujące sytuację na krajowym rynku można wypracować w świetle rolniczych protestów i nadprodukcji zbóż?
W dyskusji udział wezmą:
- Adam Zaleski, prezes De Heus Sp. z o.o.
- Przemysław Bochat, prezes Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych
- Krzysztof Gwiazda, dyrektor Louis Dreyfus Company Sp. z o.o.
- Artur Gołębiowski, dyrektor Działu Zbóż Agrii Polska Sp. z o.o.
- Tomasz Januszaniec, manager ds. zbóż Mondry Sp. z o.o.
Blok rzepakowy:
Jak spadek cen oleju wpływa na przerób i wzrost zużycia rzepaku na cele spożywcze i biopaliwowe? – Adam Stępień, dyrektor generalny PSPO
W tym sezonie UE rzepaku zaimportowała mniej, czy czeka nas rok napiętego bilansu? – Arkadiusz Gasidło, kierownik agrotechniki ZT Bielmar Sp. z o.o.
Dyskusja:
Czy w rzepaku mamy już do czynienia z optymalnymi proporcjami produkcji i zużycia, czy w sezonie 2024/25 możemy liczyć na jakieś znaczne zmiany?
W dyskusji udział wezmą:
- Grzegorz Marchwiński, prezes ADM Czernin SA
- Juliusz Młodecki, prezes KZPRiRB
- Adam Stępień, dyrektor generalny PSPO
- Piotr Szysz, z-ca dyrektora zarządzającego BZK Group Sp. z o.o.
- Arkadiusz Gasidło, kierownik agrotechniki ZT Bielmar Sp. z o.o.
Zapisz się klikając na link: gielda.topagrar.pl
Partner Główny Giełdy:
Partnerzy bloków tematycznych: