W części punktów skupu ceny pszenicy są niższe w porównaniu z zeszłym tygodniu o 10-20 zł/t. Najwięcej za pszenicę konsumpcyjną mogą otrzymać rolnicy w woj. zachodniopomorskim – do 665 zł/t. Średnia jedna cena tego zboża wynosi około 550-580 zł/t. Za pszenicę paszową można otrzymać około 500 zł/t, najmniej za to zboże płacą punkty w woj. dolnośląskim - nawet zaledwie 470 zł/t.
Ceny skupu kukurydzy mokrej jak na razie nie spadły poniżej 300 zł/t. Ci rolnicy, którzy takie ziarno zakontraktowali mogą za nie otrzymać około 400 zł/t. Maksymalna cena, jaką można dzisiaj otrzymać za ziarno sprzedawane wprost z pola to 370 zł/t w woj. wielkopolskim. Ceny ziarna suchego praktycznie nie przekraczają poziomu 500 zł/t.
Za rzepak można dziś otrzymać od 1180 do 1300 zł/t. Najwyżej jest on wyceniany w woj. pomorskim. Ceny skupu łubinu wahają się w przedziale 830-850 zł/t.
Wszyscy zgodnie twierdzą, że należy oczekiwać dalszych spadków cen skupu zwłaszcza, że żniwa kukurydziane nie rozkręciły się jeszcze na dobre. Ponadto niektóre podmioty skupujące nie wykluczają napływu kukurydzy do naszego kraju z południa Europy co dodatkowo może obniżyć ceny.
Najświeższe notowania sprawdzisz TUTAJ.
jd