Wzrost cen widoczny jest przede wszystkim w województwach północnych, ale tendencja ta zaznacza się już w całym kraju. Pszenica konsumpcyjna osiągnęła poziom 800 zł/t netto w woj. pomorskim. Jak zapewniają skupujący jest to wynikiem dużego zapotrzebowania na to ziarno i niskiej podaży tego surowca na rynku, szczególnie w regionach północnych. Za pszenicę o zawartości białka 12% można otrzymać w tej części kraju 720–730 zł/t netto. Tutaj również więcej można uzyskać za pszenicę paszową: 630–650 zł/t netto.
W większości kraju pszenica konsumpcyjna nie przekracza poziomu 700 zł/t netto. Wyjątek stanowi np. woj. wielkopolskie, gdzie za dobrej jakości ziarno można uzyskać nawet 730 zł/t netto. W tym regionie oznacza to wzrost cen w porównaniu do końcówki ubiegłego roku o nawet 50 zł/t. W woj. świętokrzyskim pszenica konsumpcyjna również przekroczyła próg 700 zł: 710 zł/t netto.
Niewielkie wzrosty zauważyć można w przypadku wszystkich zbóż paszowych. Ceny zmieniły się o 10–30 zł/t. Wciąż są jednak punkty skupujące, które nie zmieniły cen w porównaniu do końca grudnia.
Rzepak ma dość zróżnicowaną cenę. Najmniej, bo 1200 zł/t netto, otrzymają za niego rolnicy w woj. dolnośląskim. Najwięcej natomiast – 1450 zł/t netto – w woj. pomorskim.
Ceny kukurydzy suchej nie zmieniły się i utrzymują się na niezmiennym poziomie. jd