Najwyższą cenę za pszenicę konsumpcyjną wciąż można otrzymać w woj. pomorskim 745 zł/t netto. Ceny powyżej 700 zł/t utrzymują się jeszcze w woj. wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubelskim. Młyny są już zainteresowane pszenicą tegoroczną, o czym pisaliśmy już wczoraj (import pszenicy ze Słowacji). Firmy paszowe natomiast chętnie kupują jeszcze ziarno zeszłoroczne, najwięcej za pszenicę paszową można otrzymać w woj. mazowieckim, nawet 700 zł/t. Ceny tego zboża generalnie wahają się w przedziale 600–670 zł/t.
Nie wzrosło także zainteresowanie tegorocznym jęczmieniem ozimym, którego ceny utrzymują się na poziomie od 520 (Wielkopolska) do 590 zł/t netto (woj zachodniopomorskie).
Ceny pozostałych zbóż praktycznie nie uległy zmianie. Średnio za żyto można otrzymać 502 z/t, a za pszenżyto 518 zł/t netto.
Rzepaki w skupach kosztują od 1460 zł/t (woj. łódzkie) do 1550 zł/t (woj. kujawsko-pomorskie). Żniwa rzepakowe ciągle nie ruszyły jeszcze pełną parą ze względu na załamanie pogody. Rolnicy kontaktujący się z naszą redakcją informują, że ich rozpoczęcia należy się spodziewa w następnym tygodniu.
Aktualne ceny sprawdzisz TUTAJ.
jd, fot. Sierszeńska